Češi o Velikonocích porušovali opatření proti covid-19, naopak ubylo dopravních nehod

I v neděli řešili policisté o polovinu víc přestupků proti opatřením kvůli šíření koronaviru, než je obvyklé. ČTK to dnes řekl mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Dodal však, že od pátku do neděle klesl počet dopravních nehod o třetinu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Češi bojují proti koronaviru rouškami a respirátory
doporučujeme

Moravčík uvedl, že stejně jako v pátek a sobotu i v neděli policie zaznamenala okolo 600 přestupků, tedy zhruba o 50 procent více než o běžném víkendu. "Pokračuje to v podobném trendu," řekl mluvčí. Podotkl ale, že se počet dopravních nehod za tyto tři dny snížil o třetinu, zraněných bylo o desítky méně.

Policie už v neděli upozornila, že se při kontrolování dodržování bezpečnostních opatření o velikonočních svátcích častěji setkávala se shlukováním lidí ve skupinkách, popíjením alkoholu na veřejnosti nebo s tím, že si lidé nezakrývali ústa a nos. Od pátku do neděle panovalo na území Česka teplé počasí, dnes se ochladilo. Lze tedy předpokládat, že se i počet podobných přestupků sníží. Statistiky za dnešní den by měly být k dispozici v úterý.

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula o víkendu uvedl, že se obává toho, že zhruba za týden kvůli částečnému uvolnění protiepidemických opatření a neukázněnosti některých lidí o Velikonocích přibude lidí infikovaných koronavirem.

Lidé musí z nařízení vlády od 19. března povinně při pohybu mimo domov nosit roušku nebo jinou ochranu obličeje, venku se mohou pohybovat jen při cestě do práce, pro potraviny či léky nebo z jiných nutných důvodů.

Volný pohyb je možný jen v přírodě a parcích. I tehdy by ale lidé měli být nanejvýš ve dvou s výjimkou rodinných příslušníků, od ostatních musí dodržovat nejméně dvoumetrový odstup. Od úterý je také možné venku individuálně sportovat bez roušek při dodržení odstupu dvou metrů od ostatních.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dopady koronaviru: Více nových problémů má 1,25 milionu Čechů

28.05.2020 14:00 Koronavirová nákaza a opatření, která vláda přijala proti jejímu šíření, postavily 1,25 milionu…

10letá školačka vzorně zavolala pomoc, vysloužila si pochvalu záchranářů

28.05.2020 13:51 Desetiletá školačka na jihu Moravy přes tísňovou linku vzorně zavolala pomoc pro svou matku, která…

Dopady dezinformací v Česku? Žena vypila dezinfekci, jinak ale lidé lžím…

28.05.2020 13:43 Dezinformace týkající se koronavirové pandemie v Česku neměly vážné dopady. Podle Centra proti…

Na známce je vyobrazena Hejnová. Soud se zastal atletky ve sporu s Českou…

28.05.2020 13:21 Na známce vydané k olympijským hrám v Riu de Janeiro v roce 2016 je podle odvolacího pražského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy