Češi se mohou z Itálie vrátit i přes tamní karanténu

Čeští občané se mohou z Itálie vrátit do Česka, přestože na celém území Itálie platí od dnešního dne karanténa. Dnes to na svých internetových stránkách uvedlo ministerstvo zahraničí. Zopakovalo, že Čechům cesty do Itálie nedoporučuje. Připomnělo nařízení ministerstva zdravotnictví, podle něhož se všichni, kdo se z Itálie vrátí, musí hlásit svým lékařům, kteří jim následně nařídí dvoutýdenní izolaci.

Přidejte svůj názor

Ministerstvo zahraničních věcí
doporučujeme

Itálie od dnešního dne vyhlásila karanténu na celé své území ve snaze bránit dalšímu šíření nového typu koronaviru. Lidé by kromě cestování měli omezit i pohyb na veřejnosti. Podobné opatření dříve platilo pro regiony na severu země, kde byla nákaza nejrozšířenější.

Itálie je nejvíc postižená evropská země koronavirem, zaznamenala 9172 případů nákazy, z toho 463 osob zemřelo a 724 lidí se vyléčilo.

Ministerstvo zahraničí uvedlo, že i přes italské karanténní opatření se čeští občané mohou do Česka vrátit. Vyzvalo také Čechy, aby se registrovali do databáze DROZD, která diplomacii umožňuje se v případě potřeby s občany rychle spojit.

V případě potřeby se mají Češi obracet na pohotovostní telefonické linky velvyslanectví v Římě (+39 335 310 450) a generálního konzulátu v Miláně (+39 375 63 78 179).

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová ČT 3 pobouřila část seniorů. „Vůči perzekuovaným je to necitlivé,“…

28.03.2020 11:16 Aktualizováno Kanál ČT 3 vyvolává rozpaky i obavy, aby u cílové starší generace nerozesel stesk po socialismu.…

Domovy nejsou na koronavirus připraveny, může se šířit, tvrdí šéf asociace

27.03.2020 21:38 Pokud se pobytová zařízení sociálních služeb budou starat o seniory s onemocněním COVID-19, může se…

V sociálních službách chybí respirátory FFP3, ukázal průzkum

27.03.2020 19:31 Aktualizováno Celkem 90 procent domovů pro seniory a dalších zařízení sociálních služeb nemá vůbec žádné…

Žaloba navrhuje soudu, aby zrušil zákaz přítomnosti otců u porodu

27.03.2020 19:05 Advokát Ondřej Pecák a Liga lidských práv napadli u pražského městského soudu opatření, kterým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama