Češi se vrací z Číny. Po příletu zamíří do karantény

Do České republiky by se dnes mělo vrátit pět Čechů, kteří kvůli šíření nového koronaviru požádali o evakuaci z Číny. Z města Wu-chan, které je ohniskem nákazy, Češi odletěli na palubě francouzského letadla po 02:00 do Evropy. Z Bruselu je do Prahy zřejmě pozdě večer přepraví český vojenský speciál, v němž bude i lékař.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Letadla, ilustrační foto
doporučujeme

Podle ministra Tomáše Petříčka by Češi měli na území Francie dorazit dnes odpoledne. Následně by měli pokračovat do Bruselu, kde přesednou na český speciál, který pro ně vyslala česká vláda. "Po dohodě se slovenskou vládou jsme nabídli v českém speciálu z Bruselu také dvě místa pro slovenské občany," uvedl Petříček.

Po příletu do Prahy si české občany vyzvedne pražská záchranná služba a odveze je do Nemocnice na Bulovce. Pro slovenské občany si přijedou lékaři ze Slovenska.

Novým typem koronaviru se v Číně nakazilo už více než 14.000 lidí a přes 300 lidí zemřelo, přičemž každý den počty nakažených i obětí stoupají. Epidemie infekce se mezitím rozšířila do dalších nejméně 25 zemí, které podnikají vlastní opatření proti dalšímu šíření nákazy. Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila kvůli koronaviru globální stav zdravotní nouze. 

V Česku se nákaza dosud nepotvrdila. Ministerstvo zahraničí kvůli koronaviru pozastavilo vydávání víz pro čínské občany a nepřijímá v Číně ani nové žádosti o víza. Čeští občané by podle diplomatů měli cestovat do Číny jen v nezbytně nutných případech. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch by měl na pondělním jednání vlády předložit návrh na zastavení všech přímých letů mezi Českem a Čínou.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stydím se za Babiše a Zemana, vlaky smrdí, na D1 nevlezu, účtuje herec…

21.02.2020 22:45 Aktualizováno Herec Jakub Prachař není spokojený se stavem, v jakém se Česká republika ocitla. Přiznal, že mu…

V domě na Liberecku nalezena záhadná zkumavka, byla v ní radioaktivní látka

21.02.2020 17:17 V rodinném domě v Rozstání na Liberecku nalezl jeho majitel zkumavku, která obsahuje neznámou…

Dokument V síti nabral další rozměr. Sexuologové nabídnou pomoc …

21.02.2020 10:45 Národní ústav duševního zdraví (NUDZ) nabídne "sexuálním predátorům" prostřednictvím internetu…

Matějská pouť nabídne víc zábavy než loni, novinkou bude atrakce King

20.02.2020 16:42 Matějská pouť, která letos začne 22. února, nabídne na pražském Výstavišti 115 atrakcí, o 15 více…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama