Česká centra vysílají on-line kurzy češtiny, bude i přednáška o COVID-19 a fake news

Česká centra v zahraničí vysílají své programy on-line, do digitálního prostředí přechází i kurzy češtiny a pracovníci center pomáhají zastupitelským úřadům v konzulární agendě, tedy v komunikaci s českými občany. Česká centra v zahraničí jsou pro veřejnost nyní uzavřena, plánované akce se přesouvají na podzimní období, případně se ruší a domlouvají možné varianty jejich realizace v příštím roce.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

ČTK o situaci v síti 25 zahraničních center, která slouží prezentaci české kultury v zahraničí, informovala jejich mluvčí Petra Jungwirthová.

Do budoucna Česká centra zařadí další on-line programy včetně her nebo rozhovorů s umělci či experty. V plánu jsou také ilustrované projekty pro děti. Česká centra vyhlásila výzvu pro sdílení a šíření kulturních i dalších projektů prostřednictvím on-line sítě českých center do světa.

České centrum Brusel chystá na čtvrtek 2. dubna virtuální přenos Science Café s ekonomem a zakladatelem Behavio Labs Lukášem Tóthem. On-line přednáška a diskuse bude zaměřena na téma koronavirus z pohledu šíření informací a fake news.

První autorský program v on-line prostředí s názvem Umělci, kteří to nevzdávají ve městě, které nikdy nespí připravil tým Českého centra New York. Rozhovory Marka Mildeho z Českého centra New York nabídnou setkání s českými umělci žijícími v USA, se kterými České centrum dlouhodobě spolupracuje, například s Petrem Sísem. Oslovení odpovídají na otázku, jak se vyrovnávají se současnou situací, co dělají nebo na čem pracují.

České centrum Paříž spustilo projekt virtuálního knihkupectví. České centrum Madrid spolupracuje na přípravě festivalu Animayo, který se letos uskuteční ve virtuálním prostředí a ze svých domovů se připojí i vývojáři českých počítačových her a tvůrci animovaných filmů. U příležitosti konání festivalu Nordic Gaming připravuje České centrum Stockholm on-line stream hry Attentat 1942 následovaný diskusí. České centrum Sofie připravilo program na facebooku Čeština 112, díky němuž se zájemci denně naučí deset nových českých slov.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie nehodlá lidem bránit ve shromažďování kvůli opatřením ministerstva

05.06.2020 18:19 Policie nebude lidem bránit ve shromažďování kvůli mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví.…

Soud odmítl žalobu advokáta Černého, kterému vadí nošení roušek

05.06.2020 17:06 Soud odmítl žalobu advokáta Adama Černého, který se domáhal zrušení opatření ministerstva…

Děti vylovily z řeky v Brně urnu, zřejmě i se zpopelněnými ostatky

05.06.2020 17:02 Děti v Brně vylovily z řeky urnu zřejmě i se zpopelněnými ostatky. Zabývají se tím strážníci.…

Covid-19 zaskočil epidemiology. Vyléčený pacient z Vysočiny je znovu…

05.06.2020 15:34 Epidemiologové z Vysočiny řeší případ člověka, který je po vyléčení z covidu-19 opět pozitivní.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy