Česko přežilo Silvestra. Policie zasahovala u rvaček

Oslavy příchodu nového roku byly letos v Česku podobně jako loni spíše klidné. Policie a hasiči je v řadě krajů nepovažují za výjimečné, i když výjezdů jim proti běžným dnům přibylo. Zábavní pyrotechnika způsobila jen drobné požáry, policisté vedle dopravních nehod vyjížděli hlavně ke rvačkám.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

krimi
doporučujeme

Rušněji bylo v Libereckém kraji, kde policie řešila téměř 30 násilných konfliktů. Zdravotničtí záchranáři ošetřovali opilé dospělé i děti, lidi po potyčkách a s úrazy v opilosti a zraněné zábavní pyrotechnikou. Několika lidem vážně zranila ruce, dítě v Praze zasáhla petarda do tváře.

V Libereckém kraji policisty povolali k 28 násilným konfliktům, dva z nich byly vážné. V obou případech si oběti ze střetu s agresorem odnesly řezné rány v obličeji. Jednoho útočníka má policie v cele, po druhém pátrá, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Ivana Baláková. Další potyčky v bytech, barech nebo na ulici se podle mluvčí obešly bez vážnějších zranění. Téměř 100 různých potyček a desítku dopravních nehod opilých řidičů řešila o silvestrovské noci jihočeská policie.

Hasiči měli v jednotlivých krajích o silvestrovské noci desítky výjezdů. Často od zábavní pyrotechniky vzplály stromy a keře, tráva, kontejnery a koše na odpad nebo věci na balkoně. Třeba v Praze bylo tentokrát požárů způsobených zábavní pyrotechnikou 57, tedy o 13 víc než loni. Mluvčí hasičů Martin Kavka to ale nepovažuje za nic výjimečného. "Během pěti let jsou ty silvestry podobné," řekl.

V Karlíku u Prahy hořela fasáda domu, škoda byla vyčíslena na 100.000 korun. U Třeboně si lidé zábavní pyrotechnikou zapálili vlastní seník. V Morkovicích- Slížanech na Kroměřížsku hozená petarda vletěla do pokoje, ale uhasili ji před příjezdem hasičů a obešlo se to bez zranění. V Chotěboři na Havlíčkobrodsku hořela obytná místnost v rodinném domě, majitelka se nadýchala zplodin a záchranáři ji převezli do nemocnice.

Vážná zranění způsobila zábavní pyrotechnika dvěma mužům na Vyškovsku a jednomu v Brně. Vybuchla jim v rukách. Devastující poranění ruky pyrotechnikou operovali v českobudějovické nemocnici. V Mýtu na Rokycansku 19letému mladíkovi explodoval dělbuch blízko u obličeje, skončil v nemocnici stejně jako dva muži, které zranila petarda v obličeji ve Svinišťanech na Náchodsku.

V Pardubickém kraji petardy zranily šest lidí, jeden pacient je s popáleninami na horní polovině těla v pražské vinohradské nemocnici, dva lidé přišli o prsty. Na Vysočině po výbuchu zábavní pyrotechniky jeden člověk přišel o prsty na ruce, další si zranil oko, jiný měl hluboké popáleniny. Dítě v Praze dostalo před půlnocí zásah petardou do tváře. "Tam byly nějaké rozsáhlejší tržně-zhmožděné rány," uvedl mluvčí pražských záchranářů Ondřej Franěk.

K opilým nezletilým vyjížděli záchranáři třeba na Pelhřimovsku nebo v Moravskoslezském kraji. "Mezi nimi byli tři šestnáctiletí mladiství, chlapec a dvě dívky, a jedno dítě ve věku 12 let," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl. V Moravskoslezském kraji ošetřili také ženu po nárazu do zdi při noční jízdě na bobech, muže zraněného při přelézání dvoumetrové zdi a muže s úrazem po úderu paličkou na maso. V pražských Měcholupech spadl muž ze stromu, odkud sundával dron. "Mladá žena v Hradci Králové utrpěla podchlazení, poté co byla údajně shozena do Labe," uvedl mluvčí záchranářů Ivo Novák.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vepřín na Rokycansku zasáhl požár, uhořelo 300 prasnic a 1300 selat

20.01.2020 18:53 Aktualizováno Při nočním požáru rozlehlého zemědělského objektu u Kladrub na Rokycansku uhořelo na 300 chovných…

Tragický požár ve Vejprtech: Jeden ze zraněných bojuje o život

20.01.2020 18:12 Aktualizováno Po nedělním požáru v domově pro zdravotně postižené ve Vejprtech zůstávají v nemocnicích čtyři lidé…

Tragický požár ve Vejprtech řeší i Německo, velvyslance zajímá jedna věc

20.01.2020 17:21 Do Vejprt, kde v neděli hořel dům pro mentálně postižené, asi ve čtvrtek přijede německý…

Památník Lidice přišel o ředitelku, Lehmannová rezignovala

20.01.2020 17:05 Ředitelka Památníku Lidice Martina Lehmannová rezignovala k 21. lednu na svou funkci. ČTK to dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama