Česko se vzpamatovává z bouře Mortimer, dodávky proudu obnoveny

Domácnostem, které se kvůli následkům silného větru ocitly v pondělí bez proudu, byly obnoveny dodávky elektřiny. Společnost ČEZ v noci na dnešek opravila všechny poruchy a připojila zbývající zákazníky zpět k distribuční soustavě. ČTK to sdělila mluvčí ČEZ Soňa Holingerová. Rovněž E.ON obnovil dodávky, potíže přetrvávají jen v jedné obci na Třebíčsku, uvedla mluvčí Martina Slavíková.

Přidejte svůj názor

Energetika
doporučujeme

"ČEZ Distribuce během noci opravila všechny poruchy na vedení vysokého napětí a připojila tak zbývající zákazníky zpět k distribuční soustavě. V průběhu dne nám mohou být ještě hlášeny od zákazníků poruchy na nízkém napětí, mělo by se však jednat již jen o čísla popisná, rekreační objekty, chaty a podobně," sdělila Holingerová. Škody na distribuční soustavě ČEZ budou podle ní do pěti milionů korun.

V nejhorším okamžiku, v pondělí kolem 15:00, bylo bez proudu 42.000 zákazníků ČEZ. Jejich počet ale zejména na západě Čech postupně klesal. Kolem 17:00 byla situace nejhorší v Královéhradeckém a Pardubickém kraji, kde bylo bez elektřiny 8000 odběratelů. Hodinu před půlnocí ČEZ evidoval asi 1300 odběrných míst bez proudu.

Společnost E.ON, která distribuuje elektřinu v Jihočeském kraji, na Vysočině, v Jihomoravském, Zlínském a částečně i Olomouckém kraji, měla v pondělí ráno bez dodávek zhruba 11.500 domácností a kolem 17:00 přibližně 1100. Na Vysočině přetrvávaly potíže na Třebíčsku a v okolí Velkého Meziříčí. Na jihu Čech byla největší omezení na Prachaticku.

Škody distribuční firmy zatím nevyčíslily, v případě ČEZ je podle Holingerové předpoklad v řádech jednotek milionů korun. Dnes by mohly být upřesněny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Demonstrace na podporu ČT, u Sněmovny se sešlo asi 100 lidí

17.10.2019 18:21 Asi stovka lidí dnes v podvečer na pražském Malostranském náměstí demonstrovala za podporu…

Tragický konec pátrání: 73letý houbař na Prostějovsku byl nalezen mrtvý

17.10.2019 17:51 Aktualizováno Tragicky skončilo pátrání po třiasedmdesátiletém houbaři z Olomouce, který se ve středu ztratil…

Kolik je v Česku bezdomovců? Na ulicí žijí i děti, ukázalo sčítání

17.10.2019 17:10 Aktualizováno V Česku žilo na jaře letošního roku 23.830 bezdomovců, z toho 2600 bylo mladších 18 let. Nejvíce…

Jan Kraus kárá Čechy: Karel Gott zemřel a vy ho kádrujete? Tak to tedy ne

17.10.2019 17:09 Aktualizováno Moderátor Jan Kraus ve své středeční show promluvil o smrti Karla Gotta. Místo osobní vzpomínky ale…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama