Česko se vzpamatovává z bouře Mortimer, dodávky proudu obnoveny

Domácnostem, které se kvůli následkům silného větru ocitly v pondělí bez proudu, byly obnoveny dodávky elektřiny. Společnost ČEZ v noci na dnešek opravila všechny poruchy a připojila zbývající zákazníky zpět k distribuční soustavě. ČTK to sdělila mluvčí ČEZ Soňa Holingerová. Rovněž E.ON obnovil dodávky, potíže přetrvávají jen v jedné obci na Třebíčsku, uvedla mluvčí Martina Slavíková.

Energetika
doporučujeme

"ČEZ Distribuce během noci opravila všechny poruchy na vedení vysokého napětí a připojila tak zbývající zákazníky zpět k distribuční soustavě. V průběhu dne nám mohou být ještě hlášeny od zákazníků poruchy na nízkém napětí, mělo by se však jednat již jen o čísla popisná, rekreační objekty, chaty a podobně," sdělila Holingerová. Škody na distribuční soustavě ČEZ budou podle ní do pěti milionů korun.

V nejhorším okamžiku, v pondělí kolem 15:00, bylo bez proudu 42.000 zákazníků ČEZ. Jejich počet ale zejména na západě Čech postupně klesal. Kolem 17:00 byla situace nejhorší v Královéhradeckém a Pardubickém kraji, kde bylo bez elektřiny 8000 odběratelů. Hodinu před půlnocí ČEZ evidoval asi 1300 odběrných míst bez proudu.

Společnost E.ON, která distribuuje elektřinu v Jihočeském kraji, na Vysočině, v Jihomoravském, Zlínském a částečně i Olomouckém kraji, měla v pondělí ráno bez dodávek zhruba 11.500 domácností a kolem 17:00 přibližně 1100. Na Vysočině přetrvávaly potíže na Třebíčsku a v okolí Velkého Meziříčí. Na jihu Čech byla největší omezení na Prachaticku.

Škody distribuční firmy zatím nevyčíslily, v případě ČEZ je podle Holingerové předpoklad v řádech jednotek milionů korun. Dnes by mohly být upřesněny.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klub, v němž se měl po nocích natáčet film, prověřuje policie

25.09.2020 17:40 Aktualizováno Hudební klub Cross v Praze, kde se po nocích údajně měl natáčet film, podle ministra zdravotnictví…

Senát medailí ocenil zesnulého předsedu Kuberu či biskupa Malého

25.09.2020 17:15 Někdejší předseda Senátu Jaroslav Kubera, mluvčí Charty 77 a biskup Václav Malý, členové skupiny…

Většina Čechů se nechce dát očkovat proti covidu-19. Důvodu je několik,…

25.09.2020 15:40 Většina Čechů není ochotná nechat se očkovat proti nemoci covid-19, až bude k dispozici vakcína.…

Žena porušila karanténu. Od soudu si odnesla tříletý trest

25.09.2020 13:29 Renáta Gažová měla v květnu pozitivní test na koronavirus a hygienici jí nařídili povinnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama