Cestující bez roušky skončil v poutech. Policie zveřejnila video ze zásahu

V pražském metru platí povinnost nošení roušek nepřetržitě od chvíle, co byla kvůli šíření koronaviru zavedena, přesto ji někteří cestující nerespektují. Pak ale riskují, že skončí v policejních poutech, jako se to stalo muži na nástupišti metra Florenc.

Městští policisté nakonec muže bez roušky spoutali.
doporučujeme

Městská policie v Praze se na sociálních sítích snaží apelovat na obyvatele hlavního města, aby dodržovali mimořádná opatření a nařízení týkající se šíření nemoci covid-19. Poslední takový apel doprovodili na facebookové stránce případem, který se stal v pražském metru a skončil zadržením osoby, která si odmítala nasadit roušku.

Muž bez zakrytých dýchacích cest se objevil ve stanici Florenc, kde si ho všimla hlídka. „Vyzvala ho k nápravě nebo opuštění prostor metra. Muž nereagoval, mával před hlídkou jízdenkou a pak si sedl na lavičku mezi ostatní cestující, kteří se proti tomu silně ohrazovali,“ uvedli městští policisté na sociální síti.

S provinilcem se strážníci pět minut snažili domluvit, on ale žádné ze zákonných výzev neuposlechl. „V okamžiku, kdy začal stupňovat svoji agresivitu, nezbylo, než použít donucovacích prostředků v podobě hmatů a chvatů. Nakonec došlo také k přiložení pout,“ popsali.

Městská policie zveřejnila video ze zásahu pořízené kamerovým systémem. Muž byl následně předveden na místní oddělení Policie ČR, jeho přestupkovým jednáním se bude zabývat správní orgán.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Internetem se šíří výzva ke stávce studentů. Vše bych zavřel, říká pro EZ…

18.09.2020 22:22 Aktualizováno Jejich lavice možná osiří. V pondělí chtějí studenti základních a středních škol po celé České…

Doručovatelka upozornila na nehygienické roušky, pošta jí vyhodila. Údajně…

18.09.2020 22:22 Aktualizováno Upozornila na šlendrián a tvrdě za to zaplatila. Doručovatelka České pošty z pobočky v Mníšku pod…

S členstvím v EU je spokojeno nejvíce Čechů od roku 2009

18.09.2020 16:55 S členstvím v Evropské unii je spokojeno 38 procent Čechů, což je nejvíce od roku 2009. Tento podíl…

Stát by lidem na kurzarbeitu platil 70 procent čistého, vyplývá z návrhu

18.09.2020 16:29 Stát by měl lidem na kurzarbeitu platit 70 procent čistého, ale nejvýš celostátní průměrnou mzdu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama