Cirkusy nesouhlasí s omezením 100 diváků na představení

Cirkusy vítají urychlení povolení jejich akcí, nesouhlasí ale s paušálním limitem 100 lidí na představení. Dnes to v tiskové zprávě uvedl předseda iniciativy Cirkusy společně Jaromír Pavlík. Lepší je podle něj zmenšení kapacity hlediště na polovinu nebo na třetinu, aby diváci seděli ob jednu nebo ob dvě sedačky.

Artisté, ilustrační foto
doporučujeme

Například Cirkus Humberto, jehož ředitel Hynek Navrátil je pod zprávou také podepsaný, má podle svého webu kapacitu až 1100 míst.

"Vláda ve čtvrtek opět předvedla nekoncepčnost svých kroků, když uspíšila otevření kulturních institucí o dva týdny," uvádí iniciativa. Omezení počtu lidí na 100 na představení je podle ní neakceptovatelné.

"Nespadáme do žádné kategorie, které by se týkala jakákoli forma kompenzace. Žádali jsme o příspěvek na pokrytí alespoň nejnutnějších nákladů na péči o zvířata, které se konkrétně v našem cirkuse (Humberto) pohybují kolem 300.000 Kč měsíčně. Na takovou kompenzaci ministerstvo zemědělství, pod které spadáme, údajně nemá prostředky," uvedl ředitel cirkusu Hynek Navrátil.

Vláda 1. května oznámila uvolnění podmínek pro kulturní instituce. Do muzeí, galerií a výstavních síní bude smět po jejich otevření 11. května jen 100 lidí současně a maximálně jeden na každých deset metrů čtverečních. V divadlech bude možné obsadit jen každou druhou řadu, v kinech by mělo dvojici diváků od dalších oddělit volné sedadlo.

Některé kulturní instituce následně uvedly, že se jim za těchto podmínek otevřít nevyplatí. Většina pražských divadel se tak 11. května neotevře, ohlášené rozvolnění koronavirových omezení jim podle jejich zástupců nepomůže. Za daných podmínek se nevyplatí hrát ani Národnímu divadlu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rok od pandemie: Naše připravenost zvládat krize je omezená, vláda nevidí…

01.03.2021 10:10 ROZHOVOR – Uvrhla nás do nejistoty, zasáhla všechny vrstvy a z některých udělala fyzické agresory,…

Lidé na cestu do práce mezi městskými částmi doklad nepotřebují. Do…

27.02.2021 22:01 Aktualizováno Pražané nebudou muset mít při cestě do práce či na nákup z jedné městské části do druhé žádný…

Na Berounsku havarovalo letadlo, dva lehce zranění

27.02.2021 19:57 U Hostimi na Berounsku havarovalo dnes odpoledne při nouzovém přistání ultralehké letadlo. Dva lidé…

Češi mění oděvní styl. Saka v době pandemie nahradily tepláky

27.02.2021 14:09 V pandemii z hledáčku českých zákazníků zmizely formální oděvy, menší poptávka byla ale třeba i po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama