Člověk v tísni spustil kampaň #sitozkuste. Ukazuje, jaké je to žít ve válce či chudobě

Organizace Člověk v tísni chce nyní kampaní #SITOZKUSTE lidem přiblížit, jak se žije ve válce nebo v chudých zemích. Zvuky války jako ostřelování, sirény a bombardování jsou na playlistu na Spotify.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

"O tom, jak asi žijí lidé ve válce nebo v chudých zemích, se dozvídáme z médií, ale jen těžko si to sami umíme skutečně představit. Často tak nerozumíme tomu, proč je tak důležitá rozvojová a humanitární pomoc, kterou poskytují organizace jako Člověk v tísni. Proto jsme se pokusili to lidem přiblížit," uvedla Lenka Sobotková z agentury McCann Prague, která s kampaní Člověku v tísni pomáhá.

Z průzkumu veřejného mínění společnosti Behavio pro Člověka v tísni vyplývá, že rozvojovou spolupráci rozhodně podporuje desetina Čechů a vysloveně proti ní je 16 procent lidí. Největší část představují lidé, kteří k rozvojové pomoci zaujímají vesměs neutrální postoj, váhají nebo s ní spíše sympatizují.

Lidé si již v rámci kampaně mohli o minulém víkendu na pražské Náplavce vyzkoušet, jaké to je nosit dvacetilitrové kanystry s vodou. Chodit pro pitnou vodu tři kilometry tam a tři zpátky je podle Člověka v tísni skoro pro 800 milionů lidí realita.

Kampaň také lidem přibližuje, jaké je to neumět číst a psát. Na webu sitozkuste.cz se čtenáři setkají s textem, který na první pohled nedával smysl.

Organizace Člověk v tísni dlouhodobě pomáhá lidem v konfliktech prakticky po celém světě. Do válkou či katastrofami postižených zemí vozí potraviny, léky a další potřeby, podílí se na rekonstrukci zničených veřejných budov, pomáhá se stavbou škol a působí i na poli osvěty a vzdělávání. V Africe Člověk v tísni opravuje a hloubí studny, staví školy a učí učitele učit.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Registr psů bude provozovat veterinární komora, vláda souhlasí

25.01.2021 16:16 Provozovatelem centrálního registru psů, který bude fungovat od příštího roku, bude Komora…

V Praze žije až o čtvrt milionu lidí více, než je hlášeno. Město přichází…

25.01.2021 15:53 Na území Prahy žije až o čtvrt milionu lidí více, než kolik jich v ní má podle Českého…

Průměrně 2 procenta oddlužených mají zas exekuci

25.01.2021 15:40 V průměru dvě procenta lidí, kteří prošli v minulých deseti letech oddlužením, se znovu zadlužila a…

Některé jednorázové plasty by od července neměly na trh

25.01.2021 15:31 Návrh zákona, který zakazuje jednorázové plastové příbory, talíře nebo brčka, na dnešním zasedání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama