Covid-19 pronikl do domova důchodců v Černožicích. Je uzavřen a v karanténě

Domov důchodců v Černožicích na Královéhradecku je uzavřen kvůli možné nákaze koronavirem. U jedné z ošetřovatelek bylo prokázána nemoc covid-19. V pondělí se klienti i personál budou testovat. Na případ upozornil na twitteru Vlastimil Weiner z České televize.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Dnes jsme nezaznamenali, že by někdo mě typické případy onemocnění. Hlídáme to a monitorujeme hlavně klienty, kdyby se cokoliv objevilo," řekl ČTK ředitel domova Martin Scháněl.

U ošetřovatelky bylo onemocnění zjištěno náhodou. Žádné příznaky nepociťovala, nechala se testovat kvůli tomu, že nákaza se objevila u jejího manžela.

V pondělí by se měly odebírat vzorky u 102 klientů a zhruba 60 zaměstnanců. Zařízení je v karanténě stejně jako část pracovníků, někteří další s ošetřovatelkou do kontaktu nepřišli.

Nemoc byla u zaměstnankyně prokázána v pátek. Domov se snažil, aby se testy provedly dříve, ale ani v Královéhradeckém ani v Pardubickém kraji je nikdo nebyl schopen o víkendu zajistit.

"Zaměstnanci používají ochranné pomůcky pro minimalizaci možného přenosu. Zařízení má v tuto chvíli dostatek ochranných prostředků," uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán (ČSSD).

Podle krajské hygienické stanice bylo od počátku epidemie v Královéhradeckém kraji zjištěno 254 lidí s prokázaným onemocněním covid-19. Z nich se 219 vyléčilo, čtyři lidé v souvislosti s koronavirem zemřeli. Aktuálně je v regionu 31 nemocných.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na koupališti v Hejnicích se topila žena, zachránili ji "first respondeři"

09.08.2020 15:06 Na přírodním koupališti v Hejnicích na Liberecku se dnes kolem poledne topila třiapadesátiletá žena…

Schillerová přijela do Bohumína. Pozůstalí a zranění po požáru dostanou…

09.08.2020 14:08 Aktualizováno Moravskoslezský kraj dá pozůstalým po tragickém požáru v Bohumíně na Karvinsku 100.000 korun,…

V Bohumíně vzniklo pietní místo, lidé zapalují svíčky

09.08.2020 13:58 Improvizované pietní místo vzniklo dnes proti domu v Nerudově ulici v Bohumíně na Karvinsku, kde v…

Potápěči našli v Sázavě těla utonulých mladíků, byla několik set metrů od…

09.08.2020 13:46 Aktualizováno Policisté dnes našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka pátrali.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama