Covid-19 v elektrárně Dukovany: Do karantény muselo 20 zaměstnanců

Kvůli pracovníku Jaderné elektrárny Dukovany, který onemocněl covidem-19, je v preventivní karanténě dalších asi 20 zaměstnanců. Podstoupí testy na koronavirus. Stejně jako nakažený pracovník, ani oni nepracují ve střeženém prostoru elektrárny, řekl dnes ČTK její mluvčí Jiří Bezděk. Provozu elektrárny se podle něj tyto záležitosti nedotkly. Elektřinu vyrábějí všechny čtyři dukovanské bloky.

Jaderná elektrárna Dukovany
doporučujeme

Lidi, kteří byli v kontaktu s nemocným, dohledávali hygienici. Pracovníci, kteří jsou kvůli tomu v karanténě, pracují podle mluvčího v předzávodní části. Zpřísněná hygienická opatření obnovila elektrárna už ve středu, kdy se o onemocnění pracovníka dověděla. "Další postup bude na základě doporučení hygieniků," uvedl Bezděk.

Pracovníci v elektrárně musejí nosit roušky a dodržovat rozestupy, u všech lidí vstupujících do areálu se od středy znovu kontroluje tělesná teplota. "V maximální míře vysíláme pracovníky na práci z domova," doplnil mluvčí.

Firma ČEZ má v Dukovanech 1450 zaměstnanců. Pracovník, který onemocněl covidem-19, se podle mluvčího nechal testovat dobrovolně a o výsledku vedení elektrárny obratem informoval. Elektrárna zrušila na dva týdny ohlášené akce, včetně autokina a zavřela infocentra v Dukovanech a v Dalešicích.

Dukovany s celkovým výkonem 2040 megawattů pokrývají asi pětinu spotřeby elektřiny v ČR. Na tiskové konferenci 10. června nový ředitel elektrárny Roman Havlín uvedl, že do té doby žádný případ onemocnění covidem-19 nebyl, proto se elektrárna začala vracet ke standardnímu provozu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zkrachovala cestovní kancelář V-Tour, pořádala školní zájezdy

06.08.2020 19:15 Cestovní kancelář V-Tour z Brna, která pořádala školní zahraniční zájezdy a prodávala outdoorové…

V Karlovarském kraji zůstává zákaz koupání na dvou místech

06.08.2020 18:09 V Karlovarském kraji zůstává zákaz koupání na Skalce u Chebu a Velkém rybníku u Hroznětína. Ostatní…

Dobrovolníci zachraňovali v Plzni stovky mlžů z mělčiny rybníka

06.08.2020 17:27 Stovky škeblí a velevrubů přestěhovali dnes skauti a dobrovolníci z mělčin Boleveckého rybníka v…

Majský skončil ve vazbě v pankrácké věznici, na Slovensku si má odpykat…

06.08.2020 16:35 Pražský městský soud dnes poslal do předběžné vazby slovenského podnikatele Jozefa Majského, který…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama