ČT má průšvih kvůli reportáži o Agrofertu. Fridrichová to ale nechápe

Česká televize se dostala do problémů kvůli pořadu 168 hodin. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) podle zápisu z posledního jednání považuje rada za problematickou reportáž s názvem Stát jsem já. Moderátorka pořadu Nora Fridrichová.

Přidejte svůj názor 155 komentářů

Agrofert
doporučujeme

RRTV poukázala na to, že se v reportáži pořadu 168 hodin, jejímž tématem bylo podnikání Agrofertu a jeho závislost na dotacích, vyjadřoval novinář David Klimeš, ale ne zástupce samotného Agrofertu. Podle rady jde o porušení povinnosti zajistit objektivitu a vyváženost.

Rada proto České televizi dala 7 dní ode dne doručení tohoto upozornění na nápravu situace.

K problému se na sociálních sítích vyjádřila i moderátorka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová. „S Agrofertem máme své zkušenosti a vždy velmi důsledně dbáme, aby měl dostatečný prostor v reportáži. Není nám ale jasné, proč by měl komentovat vyjádření, jež nám dal David Klimeš, a co by případně chtěl holding rozporovat. Ekonomický analytik komentoval pozici Agrofertu na bankovním trhu a citoval údaje, které firma sama uvedla ve výroční zprávě,“ vysvětluje Fridrichová, proč nikdo z Agrofertu nedostal prostor k vyjádření.

Oslovený expert podle ní nic problematického neřekl. „Pokud se Klimeš dopustil hodnocení, pak k obvyklému postupu bankovního sektoru vůči firmě, která náhle přijde o dotace. Není nám zřejmé, jak relevantní by bylo hodnocení úvěrujících bank někým, kdo je u nich v pozici dlužníka, a proč by měl mluvit za ně. Teoreticky se k tématu mohly vyjádřit úvěrující banky, ty ale úvěry svých klientů nekomentují. Proto jejich přístup k nim zhodnotil právě ekonomický publicista,“ dodala moderátorka ČT.

Loading...
Vstupte do diskuze (155)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak Češi hodnotí sametovou revoluci a zakázali by KSČM? Velký průzkum

22.10.2019 23:11 Aktualizováno Jednoznačně kladně sametovou revoluci hodnotí jen 36 procent lidí ve věku nad 40 let. Názory na…

Co už je problematické pití alkoholu? Češi mají zkreslené představy,…

22.10.2019 18:12 Za problematické pití označuje 44 procent lidí tři a více alkoholických nápojů denně, 37 procent…

Justice musí zjišťovat i názor dětí. Ústavní soud rozhodl v neobvyklé kauze

22.10.2019 16:57 Justice chybovala, když nezjistila názor sedmiletého chlapce na změnu příjmení, uvedl Ústavní soud…

Soud potvrdil tresty pro rodinu lupičů. Děti udaly otce dva roky po činu

22.10.2019 14:26 Olomoucký vrchní soud dnes potvrdil všem čtyřem členům rodiny Waschtových výši trestu za přepadení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama