Další uvolňování omezení bude záležet na epidemiologické situaci

Výběr informací o dalším uvolňování opatření, zavedených kvůli pandemii nového typu koronaviru (v pondělí 25. května se otevře první stupeň škol, venku nebudou povinné roušky a uvolní se i řada dalších omezení):

Diskuze zablokovaná

Lidé v rouškách, ilustrační foto
doporučujeme

- Po dvou výrazných vlnách uvolnění 11. a 25. května zatím není v plánu další rušení opatření, která regulují běžné fungování společnosti. Webová stránka vlády uvádí, že "ostatní činnosti budou povoleny během června podle aktuální epidemiologické situace". Od 8. června by se například mohl zvýšit počet účastníků velkých akcí ze 300 na 500.

- Z politických jednání v posledních dnech vyplynulo, že od 15. června by se mohly i pro turisty otevřít české hranice se sousedy s výjimkou Polska.

- Jasný je zatím harmonogram týkající se středních škol. Od pondělí 1. června do středy 3. června se bude konat společná část maturity, a to pouze didaktické testy z matematiky, českého jazyka a literatury a cizích jazyků. Písemná část (sloh) u žáků přihlášených k jarnímu termínu 2020 se ve společné části maturit psát nebude.

- Od 1. června budou moci v omezeném rozsahu fungovat praktické vyučování na středních a vyšších odborných školách, a to za podobných podmínek jako platí od 25. května u školních skupin na prvním stupni ZŠ.

- V pondělí 8. června se bude konat jednotná přijímací zkouška na střední školy na čtyřleté obory, den později pak jednotná přijímací zkouška na víceletá gymnázia. Od středy 10. června pak ministerstvo školství doporučuje uspořádat profilovou část maturit.

- Během června počítá vládní plán s realizací konzultací či občasných vzdělávacích aktivit v menších skupinách pro žáky na druhém stupni základních škol a školách středních. Ovšem pouze ve stěžejních předmětech a formou třídnických hodin.

- Od 27. června povoleny zotavovací akce pro děti do 15 let, co se týká i letních táborů. Školy v přírodě se tak v letošním školním roce už konat nebudou.

- Od 8. června počítá ministerstvo práce a sociálních věcí s tím, že se budou opět moci poskytovat sociální služby na základě individuálního plánování a smluv o poskytování sociálních služeb. O dva týdny později, 22. června, se pak mají otevřít týdenní a denní stacionáře, centra denních služeb, sociálně terapeutické dílny, sociálně aktivizační služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením (pro všechny cílové skupiny).

Loading...
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Milion chvilek chystá na 9. června protestní pochod v Praze

28.05.2020 22:07 Spolek Milion chvilek uspořádá 9. června v Praze protestní pochod ze Staroměstského náměstí k úřadu…

Většina neziskovek bude mít problém zajistit dál služby

28.05.2020 17:52 Většina neziskových organizací v Česku bude mít v příštím půlroce kvůli koronavirové krizi problém…

Jeden z mobilních operátorů má výpadek. Týká se volání, internetu i TV

28.05.2020 16:53 Aktualizováno Společnost Vodafone se dnes odpoledne potýká s výpadky, které se týkají telefonních hovorů,…

Smartwings obnoví lety do Středomoří, ČSA zavedou novou linku do Londýna

28.05.2020 15:57 České aerolinky plánují obnovit během června a července další letecká spojení. Smartwings spustí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy