Do Litovle přišlo prvních 2800 roušek, dostaly je i prodavačky

Město Litovel s téměř 10.000 obyvateli, které je od pondělí uzavřené kvůli nákaze koronavirem, získalo prvních 2800 roušek, které zástupci radnice začali okamžitě distribuovat mezi sociální pracovníky, místní hasiče, ale i zaměstnance pošt. Ochranné prostředky, které získalo v úterý večer město od hejtmanství, putovaly od dnešního rána také prodavačkám v obchodech. Na další várku město čeká, řekl dnes ČTK starosta Litovle Viktor Kohout.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

"Dostali jsme první várku. Částečně jsme ji začali distribuovat v úterý a dnes v tom od rána pokračujeme. Roušky jsme dodali všem zaměstnancům pošt, policistům, hasičům, ale i všem prodavačkám, pracovníkům v lékárnách, ale i na benzinové pumpy, tedy všem, kteří jsou v kontaktu s lidmi. Mířily také do domu s pečovatelskou službou a do domova mládeže. Zbytek je podle priorit, očekáváme další zásilku," uvedl starosta Litovle.

Ochranné prostředky by měli podle něj získat také lidé mířící do práce. "Měly by je tak dostat i podniky, doufáme, že to další várka pokryje. Každá ochrana je lepší než žádná ochrana," dodal starosta.

Litovel se související karanténou řeší i nadále řadu problémů. Naráží podle starosty především na to, že dodavatelé mají obavy do Litovle jezdit. Týká se to nejen zásobování, ale i služeb. "Máme problém se svozem odpadu, externí divize, která svážela tříděný odpad, má potíže přesvědčit zaměstnance, aby do Litovle jeli," uvedl starosta. Podobný problém má nyní město i s poštou, je obtížné přesvědčit doručovatelky, aby doručovaly důchody, dnes je přitom výplatní termín.

"Nyní to řešíme, doufáme, že to dobře dopadne. Důchody samozřejmě dostanou lidé v Litovli, u těch z vesnic je problém, jak je dopravit," podotkl starosta. Naopak se podle něj záležitosti kolem podnikání a zaměstnání kompromisem s hygienou vyřešily, ze strany podnikatelů se situace uklidnila. Zajištěna částečně je podle starosty i lékařská pomoc, v úterý byl ve velké části provoz ordinací omezen.

Starosta Litovle, která je už třetí den uzavřená v karanténě kvůli zamezení šíření koronaviru, vyzdvihl práci dobrovolníků a solidaritu zdejších obyvatel i místních částí. Upozornil na to, aby lidé věnovali pozornost veškerým hlášením rozhlasu a zprávám na webu města, nešířili paniku a zachovali klid.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V ostravském domově pro seniory se objevila nákaza COVID-19

31.03.2020 14:07 Aktualizováno V ostravském Domově pro seniory Iris se u pracovnice přímé péče potvrdila nákaza COVID-19. Dnes to…

"Guru Jára" uznán vinným z dalších šesti znásilnění, kauza zdaleka nekončí

31.03.2020 12:49 Krajský soud ve Zlíně dnes uznal Jaroslava Dobeše alias gurua Járu a jeho spolupracovnici Barboru…

Ve svatoanenské nemocnici v Brně zemřela žena s koronavirem

31.03.2020 10:43 Aktualizováno Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně dnes ráno zemřela pacientka nakažená novým koronavirem.…

Soud odmítl návrh, který měl vrátit otcům právo být u porodu. Liga…

31.03.2020 08:59 Městský soud v Praze v pondělí odmítl návrh na zrušení mimořádného opatření, kterým ministerstvo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama