Do pražské zoo bude moci 14 500 lidí denně

Pražskou zoologickou zahradu bude moci od čtvrtka díky dalšímu rozvolnění opatření proti šíření koronaviru denně navštívit 14.500 lidí. Dosavadní limit je 8500 lidí. Zoo o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Ilustrační foto
doporučujeme

Navýšení počtu návštěvníků zoologických a botanických zahrad či arboret vláda původně plánovala spolu s další vlnou uvolňování restrikcí od pondělí, po dohodě s epidemiology jej ale o čtyři dny uspíšila. Maximální kapacita se zvedne ze 150 na 250 lidí na hektar.

Zoologická zahrada věří, že se tak nebude opakovat situace z uplynulé soboty, kdy denní kapacity dosáhla už hodinu po poledni, a musela proto zavřít. V tento den zahrada ale otevřela pro veřejnost novou expozici Darwinův kráter.

Ředitel Miroslav Bobek i přes zvýšení denní kapacity zahrady doporučuje lidem, aby zejména o víkendech a při pěkném počasí sledovali web nebo facebooku zoo, kde najdou i informace o aktuálním počtu návštěvníků. "Nový denní limit je pro nás ale vysoko nad 14.000 návštěvníků a tolik jich přichází opravdu jen výjimečně," doplnil ředitel.

O navýšení limitu návštěvníků zoologických a botanických zahrad již od čtvrtka informoval v úterý večer na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Jeho urychlení, na kterém se dohodl s epidemiologickou skupinou, odůvodnil mimo jiné tím, aby zdravotníci, hasiči a policisté měli možnost navštívit pražskou zoo jako poděkování za práci v době koronavirové krize po celý červen za symbolickou korunu.

V případě, že se nezhorší epidemiologická situace, vláda plánuje od poloviny června zrušit limit pro zoologické a botanické zahrady úplně.

Od příštího pondělí se budou moci konat akce pro až 500 lidí, na koupalištích se nemusí nosit roušky a návštěvníci divadel, kin či koncertů už mohou obsadit všechny sedačky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud nepromine Rathovi zbytek peněžitého trestu

13.07.2020 18:18 Aktualizováno Krajský soud v Praze nevyhověl žádosti bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha, aby mu…

Žalobce žádá podmínku kvůli komentářům k teplickým prvňáčkům

13.07.2020 15:39 Aktualizováno Státní zástupce žádá podmíněný trest pro Vítězslava Kroupu, který je obžalovaný kvůli nenávistným…

V zahraničí se nakazilo devět Čechů, z toho tři na Slovensku

13.07.2020 15:20 V červenci se Češi dosud nakazili koronavirem v šesti zemích. V centrální databázi infekčních…

Kde přesně leží ostatky Zdeny Mašínové? Začal průzkum hromadného hrobu na…

13.07.2020 14:39 Archeologové zahájili na ďáblickém hřbitově v Praze průzkum hromadného hrobu sondou, aby určil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy