Dominik Hašek hraje za Člověka v tísni. Mluví u toho o stavu českého národa

„Píše se rok 2019 a pravděpodobně jsme se jako národ nikdy neměli lépe, než dnes,“ začíná světoznámý hokejový brankář video pro známou neziskovou organizaci. V něm diváky zve, aby se stali členy stejného klubu za který hraje on, a sice Klubu přátel Člověka v tísni.

Přidejte svůj názor 133 komentářů

Dominik Hašek
doporučujeme

„Ale přesto žije kolem nás, nebo kdekoliv ve světě mnoho lidí, kteří na tom nejsou zrovna nejlépe a to vůbec neznamená, že se do toho dostali svoji vinou,“ pokračuje Hašek v apelu.

„A proto jsem přesvědčený, že je dobré najít si čas, případně i nějaký finanční obnos a být právě těm lidem, těm zemím, které to potřebují, nápomocní,“ vyzývá „Dominátor“ k dobročinnosti.

Členové Klubu přátel Člověka v tísni poskytují finanční dary obětem přírodních katastrof a válek. Peníze organizace shromažďuje postupně, což ji v případě akutní nouze umožňuje jednat rychle a efektivně.

Polovina každého příspěvku se využívá na samotnou humanitární pomoc, čtvrtina na obranu lidských práva čtvrtina na organizaci pomoci, zajištění zázemí a rozvoj.

„Pomůže to těm lidem a velmi pravděpodobně se i vy budete cítit lépe,“ uzavírá Hašek propagační video, které je k vidění na Facebookuu Člověka v Tísni.

Loading...
Vstupte do diskuze (133)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Demonstranti po několika dnech ukončili blokádu Karolina

18.11.2019 21:01 Demonstranti, kteří po několik dnů blokovali budovu rektorátu Univerzity Karlovy (UK), se dnes…

Útok na romské děti v Lipníku? Začal soud, obžalovaní manželé vinu odmítli

18.11.2019 16:53 Aktualizováno Přerovský soud dnes otevřel případ letošního napadení skupiny romských dětí v zámeckém parku v…

Nejvyšší soud řeší kauzu OKD. Zeman podal dovolání v neprospěch obviněných

18.11.2019 16:50 Nejvyšší soud začal přezkoumávat zprošťující verdikt nad třemi muži obžalovanými v souvislosti s…

Neoficiální novoroční ohňostroj v Praze? Má uctít Gotta, výběr peněz vázne

18.11.2019 16:16 Aktualizováno Spolek Ohňostroj pro Prahu, který chce v Praze navzdory rozhodnutí magistrátu uspořádat novoroční…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama