Expert rázně zúčtoval s Čechy. Uprchlíci jako muslimští narušitelé? Vždyť je to úplně jinak

Michal Frankl, který se aktivně věnuje výzkumu fenoménu uprchlictví v Evropě, upozornil na některé mýty, které kolem migrantů panují. Tvrdí, že Evropané potřebují hlavně ujištění, že migrace je součástí našeho života.

Přidejte svůj názor 92 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie
doporučujeme

Frankl pozoruje světový nárůst protižidovských nálad v souvislosti s vlnou migrace, což podle něj Frankla není na místě. Podle něj je spíše otázkou, kam se mohou lidé lidé posunout.

Pro Český rozhlas do dal, že Evropané potřebují hlavně ujištění, že migrace je součástí života společností a nejde o nic nového. "Většina lidí také potřebuje cítit, že situace se nevymyká kontrole," uvedl.

Prosazuje také, aby lidé s kritickým postojem vůči migraci o ní uvažovali realisticky a neuchylovali se ke konspiračním teoriím.

"Lidé, kteří sem přicházejí, k tomu mají své politické a ekonomické důvody," uvedl s tím, že se o žádnou konspiraci nejedná.

Podle něj také ve společnosti panuje představa muslimského narušitele a nepřítele běžných občanů, přičemž následně pak padá hněv na i muslimy, kteří nejsou radikální.

"Podobné předsudky a konspirační vnímání ještě před 80 lety platilo pro Židy," dodal expert. 

Loading...
Vstupte do diskuze (92)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čechy drtí vysoký tlak. Jak nad ním vyzrát?

22.01.2020 22:04 Aktualizováno Přibližně polovina pacientů s vysokým tlakem podle lékařů nedodržuje pokyny k léčbě tak, jak mají.…

V ateliérech na Barrandově hořely kulisy, škoda činí 300 tisíc korun

22.01.2020 18:29 Aktualizováno Na pražském Barrandově na Kříženeckého náměstí dnes odpoledne hořel v podzemním podlaží budovy…

Jaroslav Kubera (†72). Poslední rozloučení s šéfem Senátu bude 3. února

22.01.2020 17:16 Aktualizováno Smuteční shromáždění k uctění památky zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) se uskuteční…

Útok v Plzni byl pokusem o vraždu. Cizinec si odpyká 10 let, oběť přišla o…

22.01.2020 17:12 Bezdůvodným pobodáním muže na ulici v Plzni spáchal Andrij Šovheňuk pokus o vraždu, nikoliv těžké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama