Experti budou v Praze debatovat o náboženském fundamentalismu a prevenci radikalismu

Přední světoví odborníci na vztahy mezi náboženstvími a na náboženský fundamentalismus budou ve čtvrtek v Praze debatovat o tom, jak může dialog mezi kulturami přispět k omezení násilí.

Praha
doporučujeme

Konference v Černínském paláci chce hledat odpovědi na to, jak předcházet náboženské radikalizaci nebo jak mohou politici ve spolupráci s náboženskými představiteli přispívat k větší toleranci. ČTK to dnes sdělila Michaela Mlíčková Jelínková z Ústavu mezinárodních vztahů, který konferenci organizuje.

Organizátoři označují konferenci za příležitost ke sdílení odborných znalostí nejen o mezikulturním dialogu, ale i o ochraně lidských práv a svobody nebo prevenci nenávisti a násilí. "Panely konference proto budou zkoumat, jak lze mezikulturní dialog využít jako politický nástroj a jak může přispět k prevenci extremistického násilí," uvedl Ústav mezinárodních vztahů.

Na konferenci vystoupí mimo jiné někdejší poradce bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy Peter Mandaville, který se specializuje na politický islám a jeho podoby v současném arabském světě. Dalším z řečníků bude Edward Kessler z Cambridgeské univerzity, který je předním britským odborníkem na vztahy mezi křesťany, židy a muslimy. Vystoupí také indonéská aktivistka Yenny Wahidová, která se podílela na urovnávání náboženských konfliktů v jihovýchodní Asii.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Česko útočí ruské dezinformace, špuntovkama bojujeme proti laserovým…

25.11.2020 21:59 Aktualizováno ROZHOVOR - Česká republika je v současné době pod útokem ruského státu, který pomocí dezinformací…

Jízdenková kauza: Rittig nepronese závěrečnou řeč, obhájce žádá jeho…

25.11.2020 12:46 Právník lobbisty Iva Rittiga dnes u soudu odmítl, že by měl jeho klient cokoliv společného s…

Kvůli konfliktu mezi partnery zemřelo dítě. Otec je souzen za vraždu,…

25.11.2020 11:10 Aktualizováno Krajský soud v Brně se dnes začal zabývat případem úmrtí měsíčního dítěte, které zemřelo po…

Veterináři varují před krevetami ze Sapy, mohou obsahovat nebezpečnou…

25.11.2020 10:28 Veterináři varují před nebezpečnou bakterií, kterou mohou obsahovat zmražené krevety prodávané v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama