Experti budou v Praze debatovat o náboženském fundamentalismu a prevenci radikalismu

Přední světoví odborníci na vztahy mezi náboženstvími a na náboženský fundamentalismus budou ve čtvrtek v Praze debatovat o tom, jak může dialog mezi kulturami přispět k omezení násilí.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Praha
doporučujeme

Konference v Černínském paláci chce hledat odpovědi na to, jak předcházet náboženské radikalizaci nebo jak mohou politici ve spolupráci s náboženskými představiteli přispívat k větší toleranci. ČTK to dnes sdělila Michaela Mlíčková Jelínková z Ústavu mezinárodních vztahů, který konferenci organizuje.

Organizátoři označují konferenci za příležitost ke sdílení odborných znalostí nejen o mezikulturním dialogu, ale i o ochraně lidských práv a svobody nebo prevenci nenávisti a násilí. "Panely konference proto budou zkoumat, jak lze mezikulturní dialog využít jako politický nástroj a jak může přispět k prevenci extremistického násilí," uvedl Ústav mezinárodních vztahů.

Na konferenci vystoupí mimo jiné někdejší poradce bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy Peter Mandaville, který se specializuje na politický islám a jeho podoby v současném arabském světě. Dalším z řečníků bude Edward Kessler z Cambridgeské univerzity, který je předním britským odborníkem na vztahy mezi křesťany, židy a muslimy. Vystoupí také indonéská aktivistka Yenny Wahidová, která se podílela na urovnávání náboženských konfliktů v jihovýchodní Asii.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ústavní soud odmítl stížnosti bratrů Zemkových, nepodmíněné tresty platí

13.11.2019 17:07 Aktualizováno Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnosti bratrů Zemkových, potvrdil tak nepodmíněné tresty v kauze…

V neděli 17. listopadu zazvoní všechny telefonní budky, připomenou revoluci

13.11.2019 16:50 V neděli 17. listopadu se u příležitosti 30. výročí sametové revoluce v celé zemi postupně rozezní…

Cizinci byli usvědčeni z posprejování Karlova mostu, soud vynesl tresty

13.11.2019 15:59 Obvodní soud pro Prahu 1 dnes uložil dvěma německým turistům za posprejování Karlova mostu roční…

Absurdní poplatek zrušen. Upozornění na podezřelé zakázky bude opět zdarma…

13.11.2019 15:51 Na podezřelé veřejné zakázky bude znovu možné bez poplatku upozornit antimonopolní úřad. Ústavní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama