Gang vyděračů? Soud smetl odvolání Zádamského, od státu chtěl 63 milionů

Pražský městský soud dnes zamítl odvolání Milana Zádamského, který se po státu domáhal náhrady škody 63 milionů korun. Potvrdil tak rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 2, který mužovu žalobu loni v dubnu zamítl. Zádamský v žalobě tvrdil, že mu jeho nezákonné trestné stíhání v kauze údajného vyděračského gangu z Karlovarska zmařilo obchody. Rozhodnutí je pravomocné.

Soud, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Na žalobci bylo důkazní břemeno a žalobce skutečně okolnosti, které prokázat měl, neprokázal," uvedla soudkyně. "Za této situace považujeme zamítavý výrok za správný," doplnila.

Obžaloba tvrdila, že Zádamského skupina ničila podnikatelům provozovny, napadala hosty a hrozila likvidací dětí i celých rodin vydíraných. Soudy však nakonec konstatovaly, že pro prokázání těchto skutků neexistuje dostatek důkazů, a v roce 2010 definitivně zprostily všechny obžalované viny.

Stíhání Zádamského trvalo déle než tři roky. V žalobě muž tvrdil, že kvůli trestnímu řízení sešlo z předjednané koupě hotelu jeho společností ZM Trading. O další peníze údajně přišel, protože jeho další firmě Casso Invest byl zmařen podnikatelský záměr v herním průmyslu. Firma figurovala i v Zádamského trestní kauze - obžaloba tvrdila, že podnikům násilím nutila své herní přístroje.

Zádamský původně vyčíslil škodu na 77 milionů korun. Postupně vzal zpět pětimilionový požadavek na náklady za obhajobu i zhruba osm milionů, které chtěl v souvislosti s tím, že Casso Invest údajně hodlala před jeho vzetím do vazby dovážet zboží z Číny, což se pak nestalo.

Kromě majetkové škody se Zádamský v minulosti domáhal i náhrady nemajetkové újmy. Jemu a dalším 11 mužům, které obžaloba označila za jeho gang, nejprve ministerstvo spravedlnosti dohromady vyplatilo 4,3 milionu korun. Soudy jim pak přiznaly dalších více než osm milionů, přičemž částku ještě výrazně navýšily úroky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé se sesypali na restauraci Rio's. Kvůli Prymulovi jí likvidují pověst

23.10.2020 22:03 Aktualizováno Restaurace Rio's, v níž se navzdory platnému zákazu nacházel ve středu večer ministr zdravotnictví…

Schůzka Prymuly s Faltýnkem zaskočila Vyšehradskou kapitulu, děkan o ničem…

23.10.2020 15:19 Vyšehradskou kapitulu zaskočila informace o schůzce ministra Romana Prymuly a šéfa poslanců ANO…

Česká televize prodlužuje vysílání programu ČT3, jeho obliba mezi důchodci…

23.10.2020 13:02 V souvislosti s druhou vlnou pandemie koronaviru prodlužuje Česká televize (ČT) vysílání programu…

V českých věznicích hrozí nekontrolovatelné šíření covidu, platí zákaz…

23.10.2020 12:05 Do věznic a detenčních ústavů ode dneška nesmí návštěvy. Vláda je zakázala kvůli šíření nákazy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama