Gang vyděračů? Soud smetl odvolání Zádamského, od státu chtěl 63 milionů

Pražský městský soud dnes zamítl odvolání Milana Zádamského, který se po státu domáhal náhrady škody 63 milionů korun. Potvrdil tak rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 2, který mužovu žalobu loni v dubnu zamítl. Zádamský v žalobě tvrdil, že mu jeho nezákonné trestné stíhání v kauze údajného vyděračského gangu z Karlovarska zmařilo obchody. Rozhodnutí je pravomocné.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Soud, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Na žalobci bylo důkazní břemeno a žalobce skutečně okolnosti, které prokázat měl, neprokázal," uvedla soudkyně. "Za této situace považujeme zamítavý výrok za správný," doplnila.

Obžaloba tvrdila, že Zádamského skupina ničila podnikatelům provozovny, napadala hosty a hrozila likvidací dětí i celých rodin vydíraných. Soudy však nakonec konstatovaly, že pro prokázání těchto skutků neexistuje dostatek důkazů, a v roce 2010 definitivně zprostily všechny obžalované viny.

Stíhání Zádamského trvalo déle než tři roky. V žalobě muž tvrdil, že kvůli trestnímu řízení sešlo z předjednané koupě hotelu jeho společností ZM Trading. O další peníze údajně přišel, protože jeho další firmě Casso Invest byl zmařen podnikatelský záměr v herním průmyslu. Firma figurovala i v Zádamského trestní kauze - obžaloba tvrdila, že podnikům násilím nutila své herní přístroje.

Zádamský původně vyčíslil škodu na 77 milionů korun. Postupně vzal zpět pětimilionový požadavek na náklady za obhajobu i zhruba osm milionů, které chtěl v souvislosti s tím, že Casso Invest údajně hodlala před jeho vzetím do vazby dovážet zboží z Číny, což se pak nestalo.

Kromě majetkové škody se Zádamský v minulosti domáhal i náhrady nemajetkové újmy. Jemu a dalším 11 mužům, které obžaloba označila za jeho gang, nejprve ministerstvo spravedlnosti dohromady vyplatilo 4,3 milionu korun. Soudy jim pak přiznaly dalších více než osm milionů, přičemž částku ještě výrazně navýšily úroky.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střelba v nemocnici má 7 obětí. Zemřela zraněná žena

12.12.2019 17:59 Žena zraněná při úterní střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava dnes zemřela. ČTK to potvrdila mluvčí…

Byl odsun sudetských Němců spravedlivý? Toto si myslí Češi

12.12.2019 17:30 Poválečný odsun sudetských Němců z Československa považuje za spravedlivý 41 procent Čechů. Opačný…

Vlna solidarity. Češi chtějí pomoct rodinám obětí střelby, FN Ostrava…

12.12.2019 17:24 Lidé už na podporu rodin obětí ostravské střelby a zraněných poslali během zhruba 15 hodin od…

V brněnském bytě byly extrémně výbušné látky, zničily by nejen dům

12.12.2019 16:32 V brněnském bytě v Šámalově ulici, jehož okolí muselo na začátku týdne opustit přes sedm desítek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama