Úřad vlády čeká audit. Zaměří se na rovnost pohlaví

Rovnost mezi muži a ženami v pracovněprávním vztahu musí platit ve všech odvětvích, včetně státních institucí. Z tohoto důvodu se také na Úřadu vlády ČR uskuteční genderový audit, který se nevyhýbá ani jednotlivým ministerstvům. Prošly jím například resort průmyslu a spravedlnosti.

Úřad vlády ČR
doporučujeme

Kontrolou bude pověřená společnost Gender Studies, která za ní obdrží 98 tisíc korun a která Strakově akademii sdělí výsledky nejpozději koncem října. Zaměří se na nábor nových zaměstnanců a férové zacházení s muži a ženami, včetně rovného přístupu k odměňování a dalšímu vzdělávání. Úřad vlády však nebude ani po obdržení příslušného reportu povinný se řídit jeho doporučeními. Informoval o tom server Echo24.

Pro genderové audity ministerstev se česká vláda rozhodla v polovině roku 2018 s tím, že se jednotlivé resorty budou zároveň také řídit jejich radami. Na strategii pro rovnost mužů a žen se usnesla už před šesti lety. Kontrolou momentálně prošly kromě průmyslu a spravedlnosti také doprava a vnitro.

Součástí genderového auditu je analýza interních organizačních procesů, jakož i struktury organizace, a to právě z perspektivy rovnosti pohlaví. Dochází k detekci kritických oblastí a bariér, jakož i monitoringu a vyhodnocování pokroku, včetně poskytování doporučení ke zlepšení fungování instituce v otázce genderové rovnosti v široké škále oblastí.

Kontrolou bývají zpravidla pověřovány nezávislé organizace s odborníky v oblasti tematiky genderu a uskutečňují se opakovaně.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kam můžeme cestovat? Velký přehled toho, jak s turisty zacházejí…

09.08.2020 17:30 Ačkoliv to na jaře vypadalo jinak, nakonec je o letních prázdninách možné vyrazit na dovolenou do…

Hasiči čelí kritice kvůli zásahu v Bohumíně. Byli příliš pomalí, tvrdí…

09.08.2020 16:50 Byl zásah hasičů během požáru bohumínského panelového domu profesionální, či nikoliv? Podle svědka…

V Praze se demonstrovalo na podporu LGBT v Polsku. Osvoboďte Margot,…

09.08.2020 16:47 Asi 200 lidí se v Praze odpoledne sešlo na podporu leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob …

Na koupališti v Hejnicích se topila žena, zachránili ji "first respondeři"

09.08.2020 15:06 Na přírodním koupališti v Hejnicích na Liberecku se dnes kolem poledne topila třiapadesátiletá žena…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama