Úřad vlády čeká audit. Zaměří se na rovnost pohlaví

Rovnost mezi muži a ženami v pracovněprávním vztahu musí platit ve všech odvětvích, včetně státních institucí. Z tohoto důvodu se také na Úřadu vlády ČR uskuteční genderový audit, který se nevyhýbá ani jednotlivým ministerstvům. Prošly jím například resort průmyslu a spravedlnosti.

Úřad vlády ČR
doporučujeme

Kontrolou bude pověřená společnost Gender Studies, která za ní obdrží 98 tisíc korun a která Strakově akademii sdělí výsledky nejpozději koncem října. Zaměří se na nábor nových zaměstnanců a férové zacházení s muži a ženami, včetně rovného přístupu k odměňování a dalšímu vzdělávání. Úřad vlády však nebude ani po obdržení příslušného reportu povinný se řídit jeho doporučeními. Informoval o tom server Echo24.

Pro genderové audity ministerstev se česká vláda rozhodla v polovině roku 2018 s tím, že se jednotlivé resorty budou zároveň také řídit jejich radami. Na strategii pro rovnost mužů a žen se usnesla už před šesti lety. Kontrolou momentálně prošly kromě průmyslu a spravedlnosti také doprava a vnitro.

Součástí genderového auditu je analýza interních organizačních procesů, jakož i struktury organizace, a to právě z perspektivy rovnosti pohlaví. Dochází k detekci kritických oblastí a bariér, jakož i monitoringu a vyhodnocování pokroku, včetně poskytování doporučení ke zlepšení fungování instituce v otázce genderové rovnosti v široké škále oblastí.

Kontrolou bývají zpravidla pověřovány nezávislé organizace s odborníky v oblasti tematiky genderu a uskutečňují se opakovaně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dokument k vycestování je součástí dokladů. Musí být vytištěn a fyzicky…

01.03.2021 22:04 Aktualizováno Řidiči, kteří budou od středy cestovat z jednoho okresu do druhého, se musejí policejním hlídkám…

Vláda zakázala stravování ve firemních jídelnách

01.03.2021 21:27 Stravování ve firemních jídelnách nebude možné. Vláda kvůli šíření covidu přijala opatření, které…

Autoservisy otevřely, zákazníky dovnitř ale nepustí

01.03.2021 15:27 Autoservisy dnes přes zpřísněné vládní omezení otevřely. Předávání vozů se zákazníky však probíhá…

Rok od pandemie: Naše připravenost zvládat krize je omezená, vláda nevidí…

01.03.2021 14:00 Aktualizováno ROZHOVOR – Uvrhla nás do nejistoty, zasáhla všechny vrstvy a z některých udělala fyzické agresory,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama