Generál Pavel hodnotí reakci státu na pandemii. Objede celou zemi

Bývalý náčelník Generálního štábu a armádní generál ve výslužbě Petr Pavel se s týmem expertů vydal do českých regionů, kde zamýšlí diskutovat o epidemii koronaviru a s ní souvisejících karanténních opatření, a to jak se zdravotníky, tak i zástupci veřejného a soukromého sektoru.

Petr Pavel (vpravo)
doporučujeme

"Cílem je prezentovat vládě i veřejnosti souhrnnou zprávu s doporučeními,“ nechal se slyšet dle serveru idnes.cz. Pavel již dříve nevyloučil ambici kandidovat na prezidenta. Součástí skupiny je také podnikatel a filantrop Martin Hausenblas a bývalý europoslanec KDU ČSL a někdejší olomoucký hejtman Jan Březina.

"Jako země, jako národ jsme si s koronavirovou krizí zatím poradili velmi dobře. Naším cílem není pouze kritizovat a poukazovat na viníky, ale aby naše reakce na krizi příští byla lepší než současná,“ řekl Petr Pavel.

"Ne úplně byly využity kapacity našeho domácího průmyslu,“ odpověděl na otázku týkající se nedostatků během epidemie koronaviru.

V expertním týmu nechybí ani jaderná fyzička a předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, bývalý velvyslanec v USA, Rusku, Švédsku a Irsku Petr Kolář nebo bývalý náměstek ministra obrany Daniel Koštoval. 

"S takto průřezovou iniciativou nepřišel nikdo jiný. Nechci z toho vytloukat žádný kapitál,“ vyjádřil se Pavel k otázce, zda lze jeho republikové turné vnímat i jako začátek prezidentské kampaně.

Generál spoluzaložil iniciativu Spolu silnější, jejímž účelem byl výběr peněz pro různé projekty a dobrovolnické organizace. Té se podařilo nasbírat 1,4 milionu korun a podpořit pět desítek projektů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus: Školka v Blšanech je v karanténě, nákaza pronikla do dalšího…

11.08.2020 10:50 Aktualizováno V Blšanech na Lounsku s tisícovkou obyvatel testy potvrdily nákazu novým koronavirem u jedné ze…

Požární pravidla se u panelových domů liší. Čtyři faktory jsou rozhodující

11.08.2020 10:50 Požár panelového domu v Bohumíně šokoval veřejnost a znovu otevřel téma protipožárních opatření a…

Někteří lidé se do vyhořelého paneláku v Bohumíně nechtějí vrátit, oprava…

11.08.2020 10:08 Někteří nájemníci domu v Bohumíně na Karvinsku, kde při sobotním požáru zemřelo 11 lidí, už se do…

Rodičovská bude povinná i pro otce. Na několik měsíců vystřídají matku…

11.08.2020 09:49 Současný předobraz rodičovství, kdy je matka s dítětem několik let doma, zatímco otec dítěte chodí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama