Hasiči dnes zasahovali kvůli větru 31krát častěji než obvykle

Hasiči v Česku dnes zasahovali kvůli silnému větru skoro jednatřicetkrát častěji než v jiné dny. Zásahů bylo od půlnoci do 21:00 dohromady 4969, a to hlavně kvůli popadaným stromům a větvím. Takzvaných technických zásahů přitom bývá průměrně 162 za celý den. ČTK to sdělila mluvčí generálního ředitelství hasičů Nicole Studená. Vichřice způsobila problémy v silničních i železniční dopravě, bez proudu zůstaly desítky tisíce odběratelů.

Přidejte svůj názor

Hasiči
doporučujeme

Podle mluvčí se večer začal počet výjezdů hasičů výrazně snižovat. "Přesto ještě v 19 hodin byli hasiči v terénu u 296 událostí. V tuto chvíli je otevřeno 95 událostí," uvedla v 21:00.

Nejvíce zásahů měli podle mluvčí hasiči ve Středočeském a Jihočeském kraji, stovky výjezdů kvůli vichřici evidovali také v Plzeňském, Moravskoslezském, Ústeckém a Libereckém kraji, na Vysočině nebo v Praze.

Hasiči odklízeli stromy hlavně ze silnic a železnic a spolupracovali s pracovníky pohotovostních služeb, kteří obnovují elektrické vedení. Kromě toho zajišťovali uvolněné plechy na střechách, upevňovali či odstraňovali billboardy, cedule nebo poutače. Jen hodinu po poledni podle Studené operátoři tísňových linek přijali přes 1200 hovorů.

Energetici kvůli poruchám na elektrickém vedení, které se nahromadily při silném větru, během dne vyhlásili kalamitní stav postupně v deseti ze 14 krajů. Vlaky během dne nejezdily na víc než stovce tratí či úseků.

Na Sněžce vítr v noci na dnešek dosáhl v nárazech rychlosti až 180 kilometrů za hodinu a na dalších místech na horách se rychlost větru přiblížila 130 kilometrům za hodinu. Foukat má v Česku i v úterý, ale vítr už nemá být tak silný jako dnes.

Loading...
Témata: Hasiči | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stydím se za Babiše a Zemana, vlaky smrdí, na D1 nevlezu, účtuje herec…

21.02.2020 22:45 Aktualizováno Herec Jakub Prachař není spokojený se stavem, v jakém se Česká republika ocitla. Přiznal, že mu…

V domě na Liberecku nalezena záhadná zkumavka, byla v ní radioaktivní látka

21.02.2020 17:17 V rodinném domě v Rozstání na Liberecku nalezl jeho majitel zkumavku, která obsahuje neznámou…

Dokument V síti nabral další rozměr. Sexuologové nabídnou pomoc …

21.02.2020 10:45 Národní ústav duševního zdraví (NUDZ) nabídne "sexuálním predátorům" prostřednictvím internetu…

Matějská pouť nabídne víc zábavy než loni, novinkou bude atrakce King

20.02.2020 16:42 Matějská pouť, která letos začne 22. února, nabídne na pražském Výstavišti 115 atrakcí, o 15 více…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama