Hasiči mají kvůli dešti stovky zásahů, odstraňují stromy a čerpají vodu

Moravskoslezští hasiči evidují v souvislosti s deštěm 328 událostí, u kterých museli v této souvislosti zasahovat. Většina se uskutečnila na Ostravsku, Novojičínsku a Frýdecko-Místecku. Čerpali vodu či odstraňovali spadlé stromy. ČTK to dnes ráno řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparín. Události jsou zatím bez zranění.

Hasiči
doporučujeme

"Nejvíce zasaženými oblastmi jsou doposud Ostravsko a Beskydy, včetně jejich podhůří. Na Ostravsku hasiči zasahovali u 126 událostí, v okrese Nový Jičín u 95 událostí a v okrese Frýdek-Místek u 70 událostí," řekl mluvčí.

Během pátečního večera a sobotního dopoledne ve statistikách hasičů přibylo bezmála sedm desítek výjezdů. "Vesměs se jednalo o běžné zásahy spojené s vodou. Nic mimořádného se už v noci nedělo," uvedl mluvčí.

Nejčastěji čerpali hasiči vodu ze vzniklých lagun, sklepů, suterénů, garáží, balkonů či výtahů. Čistili kanály a jiné propustky. Hasiči také odstraňovali několik stromů a monitorovali chování hladin několika řek a potoků. V noci na pátek například museli stavět na čtyřech místech v regionu také ochranné hráze. Použili k tomu více než 300 pytlů s pískem. Dvě hráze se stavěly v Novém Jičíně-Žilině, v Ostravě-Svinově a Šenově u Ostravy.

Podle odhadů pracovníků Povodí Odry by se během dne situace měla dál zklidňovat. Vydatnější srážky se očekávají až ve večerních hodinách. Situace se pak může zhoršit.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V domově důchodců v Unhošti hoří, hasiči evakuovali kolem 100 lidí

04.07.2020 21:01 Aktualizováno Hasiči dnes v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v…

Lidem věřícím dezinformacím nemá smysl oponovat, shodli se účastníci…

04.07.2020 10:14 REPORTÁŽ - Českem se šíří dezinformace a konspirační teorie o sítích 5G. Například město Jeseník…

Češi v červnu polevili v opatřeních proti covidu, ukázal průzkum

03.07.2020 19:06 Lidé v Česku v červnu polevili v opatřeních proti šíření nemoci covid-19. Většina už neomezovala…

Inspekce odhalila nebezpečný potravinový doplněk, obsahuje mix rozpouštědel

03.07.2020 16:47 Mix různých rozpouštědel a aromatických uhlovodíků našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy