Hasiči měli napilno. Zasahovali u požáru rodinného domu, chaty i stodoly

Škodu zhruba 1,5 milionu korun způsobil dnes požár rodinného domu v Sasově, části Jihlavy. Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci. Při požáru se nikdo nezranil. Novinářům to dnes sdělila mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Požár
doporučujeme

K požáru vyjeli kolem 12:30 profesionální i dobrovolní hasiči. Plameny zasáhly podkroví a střechu rodinného domu. "Hasiči nasadili na likvidaci požáru několik vodních proudů. Dostat plameny pod kontrolu se zasahujícím jednotkám podařilo před půl druhou odpoledne," uvedla mluvčí. Pak hasiči rozebrali konstrukce, které požár zasáhl, dohasili ohniska a dům odvětrali.

V Jihlavě uhořel člověk při požáru chaty

Člověk uhořel v pátek večer při požáru chaty v Jihlavě. Příčinou požáru byla nedbalost. Majetkovou škodu vyčíslili hasiči předběžně na 50.000 korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

K požáru chaty v jihlavské lokalitě Pančava vyjeli hasiči po 19:00, profesionální i dobrovolní. Když přijeli na místo, chata byla v plamenech. "Na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Dostat plameny pod kontrolu se zasahujícím jednotkám podařilo po pár minutách intenzivního hašení," popsala zásah mluvčí. Uvnitř chaty potom našli hasiči mrtvého člověka.

Na Blanensku shořela stodola, zásah hasičů komplikoval mráz

Škodu v řádu stovek tisíců korun způsobil ranní požár stodoly v Ostrově u Macochy na Blanensku. Zasahovalo deset jednotek, hasiči vyhlásili zvýšený stupeň poplachu. Hašení komplikoval silný mráz, teploty ráno klesly až na 14 stupňů pod nulou.

Hasiči vyrazili k požáru kolem 4:30. "Po necelých dvou hodinách byl požár pod kontrolou a následně po 9:30 byl zcela uhašen. Hasiči zásah ukončili až před 10:30," uvedl mluvčí jihomoravského hasičského sboru Jan Dvořák.

Hasiči se kvůli mrazu museli častěji střídat. Jednotka z Olomučan vytvořila zázemí s občerstvením včetně horkého čaje a kávy.

"Při zásazích v mrazech musíme také dbát na to, aby nám voda nezamrzala jak v čerpadlech, tak i v hadicích. Na požářišti při hašení pak voda zamrzá a hrozí zranění například při uklouznutí," popsal Dvořák.

Požár stodoly na Kladensku způsobil škodu za pět milionů korun

Dnešní ranní požár stodoly v Dolanech na Kladensku způsobil škodu za pět milionů korun. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, nikdo se nezranil, informoval dnes ČTK mluvčí hasičů Petr Svoboda.

Hasiči přijali hlášení o požáru dnes kolem 7:30. "V době příjezdu první jednotky bylo zjištěno, že požár už zasáhl stodolu o rozměrech 20 krát 30 metrů v plném rozsahu. Velitel zásahu proto rozhodl o vyhlášení druhého stupně požárního poplachu," uvedl Svoboda.

V Dolanech zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči. Celkem se tak k události sjelo třináct cisteren, dva stroje výškové techniky a další dopravní a velitelské automobily. Hasiči za necelou hodinu ohlásili lokalizaci požáru, uvedl mluvčí.

Ve stodole shořely uskladněné materiály, ale také stavební a zahradní technika. Po lokalizaci byl snížen stupeň požárního poplachu na základní úroveň, tedy první stupeň.

Hasiči pak pomocí termokamery vyhledávali skrytá ohniska požáru, která dohašovali. Potřebnou vodu na místo dovážely kyvadlově cisterny z Kladna. Krátce po 9:00 bylo místo předáno jednotkám Braškov a Hřebeč pro dohlížení na požářišti po čtyři hodiny.

Škodu za 1,5 milionu korun způsobil noční požár domu na Děčínsku

Hasiči v pátek večer likvidovali požár rodinného domu ve Vlčí Hoře u Krásné Lípy na Děčínsku. Podle prvního odhadu způsobil škodu za 1,5 milionu korun. ČTK to dnes řekl zastupující mluvčí hasičů Petr Pelikus. "Příčinou byl pravděpodobně zazděný trám v komíně," dodal.

Hasiči přijali hlášení o požáru domu v Českém Švýcarsku zhruba v 21:40. "Požár zachvátil celé patro a střechu, obešel se však bez zranění," uvedl Pelikus. Požár likvidovalo šest jednotek hasičů, podle mluvčího šlo o složitější zásah s ohledem na dostupnost místa a sjízdnost silnic. "Bylo to v odlehlé oblasti," dodal.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé na cestu do práce mezi městskými částmi doklad nepotřebují. Do…

27.02.2021 22:01 Aktualizováno Pražané nebudou muset mít při cestě do práce či na nákup z jedné městské části do druhé žádný…

Na Berounsku havarovalo letadlo, dva lehce zranění

27.02.2021 19:57 U Hostimi na Berounsku havarovalo dnes odpoledne při nouzovém přistání ultralehké letadlo. Dva lidé…

Češi mění oděvní styl. Saka v době pandemie nahradily tepláky

27.02.2021 14:09 V pandemii z hledáčku českých zákazníků zmizely formální oděvy, menší poptávka byla ale třeba i po…

Exekucí i lidí v nich ubylo, dlužná částka ale rostla

27.02.2021 10:57 V Česku loni ubylo exekucí. Minulý rok v listopadu jich bylo 4,33 milionu, tedy o 145.800 méně než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama