Déšť na několika místech zvedl hladiny řek na první povodňový stupeň

Noční intenzivní déšť spolu s táním sněhu na horách mírně zvedl hladiny některých řek v Čechách. Dnes dopoledne platil první stupeň povodňové aktivity na šesti stanicích, v 17:30 už jen na třech. Zvýšený průtok hlásili vpodvečer vodohospodáři v Libereckém kraji na Jizeře v Železném Brodě a na Řasnici ve Frýdlantu, bdělost trvala i na Červeném potoce v Hořovicích ve středních Čechách.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Vyplývá to z informací na webu povodňové služby Českého hydrometeorologického ústavu.

Nejvíc v noci na dnešek pršelo na Šumavě, v Českém lese, povodí Berounky a střední Vltavy, intenzivní déšť zasáhl i horské oblasti na severu republiky. Během dne srážek ubývalo, na horách přešel déšť ve sněžení a hladiny na horních částech zasažených povodí začaly klesat. Meteorologové ale nevyloučili, že řeky ve středních a dolních částech mohou ještě vystoupat na první povodňový stupeň.

Nejvýrazněji stouply hladiny řek v povodí Berounky, toky odvodňující pohraniční horské oblasti s výjimkou Krušných hor a Beskyd a přítoky Vltavy na území Prahy. Před polednem platil první povodňový stupeň na Botiči ve stanici Jesenice-Kocanda, na Červeném potoce v profilu Hořovice, na Úpě v Horním Starém Městě, na říčce Stěnava v Meziměstí, na Řasnici ve Frýdlantě a na Smědé ve Višňové. Během dne se na první stupeň dostala ještě Jizera v Železném Brodě, zatímco jiné toky opadly a vrátily se k běžnému průtoku.

V regionech na jihozápadě a severu Čech, v Jeseníkách či Beskydech platí povodňová bdělost do dnešních 18:00.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama