Karanténa nuda je, nad virem však vyhraje. Švejk se opět hlásí o slovo

Jestli je něco Čechům vlastní, pak jednoznačně schopnost brát i to nejhorší s humorem a nadhledem. Dalo by se říci, že jsme veškerá neštěstí přežili doslovným dodržováním veškerých, oprávněných i neoprávněných, restrikcí tak doslovně, až z toho měly vrchnosti šrámy na duši. Tato naše vlastnost přetrvává od 1. světové války a zřejmě nás posílí v boji s novým nepřítelem koronavirem.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Covid-19 (koronavirus 2019-nCoV) v Česku
doporučujeme

Na YouTube v reakci na vyhlášení celostátní karantény spočívající v zákazu vycházení mimo nezbytných cest do zaměstnání, na nákup a za rodinou, vzniklo video parodující píseň z filmu Princové jsou na draka (1980) "Statistika nuda je". Autor pouze přeformuloval text, aby odpovídal současné situaci.

"Je statistiky dokázáno, že Ital umře každé ráno, a i když možná nosíš roušku, tak nepomáháš ani trošku. Karanténa nuda je, nad virem však vyhraje, jestli máš rád babičku, tak to vydrž chviličku," těmito slovy začíná satirický song, který si za pouhých 12 hodin získal přes 100 tisíc sledování a 17 tisíc fanoušků.

ČESKÝ KARANTÉNA SONG 2020 (2:15) | zdroj: YouTube

Lidé i v těch nejhorších životních situacích potřebují jisté odreagování. Něco, co jim alespoň na chvíli umožní zapomenout na veškeré možné obavy, které jim současný stav přináší, a tudíž se nelze divit jejich reakci. V Itálii jsou ostatně běžné "balkónové" koncerty, jimiž si karanténou "omezení" občané nahrazují svůj dřívější život, který trávili v hospodách a vinárnách.

"Zatímco se hledá lék, dali jsme tě pod zámek!," tímto video končí a odkazuje na dřívější prohlášení Světové zdravotnické organizace, že k žádným radikálním opatřením, včetně vyhlášení stavu nouze, není nutno přistupovat, neboť je na to příliš "brzy". 

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neotvírejte kanály. Může tam být koronavirus, apelují vodárny na veřejnost

05.04.2020 23:24 Aktualizováno Společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK), která dodává vodu přibližně 300.000 lidí v…

Počet nakažených v ČR stále roste. Zemřelo 67 pacientů s covid-19

05.04.2020 21:49 Aktualizováno V Česku se od dnešního rána zvýšil počet zemřelých s nemocí covid-19 o pět na 67. Uzdravených…

Hasiči vyprostili batole z pětimetrové jámy

05.04.2020 21:36 Moravskoslezští hasiči v Klimkovicích nedaleko Ostravy dnes odpoledne vyprostili 1,5letého…

Policie hledá dva lidi z Prahy. Panují obavy, že spáchali sebevraždu

05.04.2020 21:02 Policisté pátrají po dvou lidech z Prahy, kteří by se mohli pokusit o sebevraždu. Oběma je 46 let.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy