Zbloudilou houbařku nenašel ani vrtulník. Avízo nakonec přišlo od nečekané osoby

Po houbařce (73) z Velkého Grunova pátrali v noci na dnešek policisté a hasiči na Českolipsku. Do pátrání po ženě nasadili i psovoda a vrtulník s termovizí. Pátrání bylo nakonec úspěšné, ženu objevili krátce před půlnocí. O pátrání dnes informovala krajská policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Přidejte svůj názor

policie
doporučujeme

Pohřešování své ženy oznámil v pátek kolem 20:00 na tísňovou linku policie manžel. "Uvedl, že se kolem 13:00 hodiny vydala v okolí Velkého Grunova na houby a do večera se nevrátila domů. Po své ženě pátral celé odpoledne nejdříve sám, ale bez výsledku. S obavami o zdraví a život své ženy se proto obrátil na policisty," uvedla mluvčí.

Policisté zorganizovali pátrací akci, do které nasadili více než dvě desítky policistů a hasičů. Pátrací akce měla šťastný konec, krátce před půlnocí dostali dobrou zprávu od strojvedoucího osobního vlaku, který ženu spatřil u Velkého Grunova. Vedla jízdní kolo. Byla v pořádku, vzhledem ke svému zdravotnímu stavu a celodenní únavě se nestačila včas vrátit domů.

Policisté podle Šrýtrové doporučují lidem, aby se na houby vydávali pokud je to možné minimálně ve dvou a aby u sebe měli mobilní telefon. "Při procházce v lese u nich mohou nastat i náhlé zdravotní problémy. V těchto dnech se již také brzy stmívá a rychle se ochlazuje. Doporučujeme, aby se lidé nevydávali do neznámého terénu a také, aby vyhodnotili dobře své fyzické síly a měli i dostatečně teplé oblečení," dodala mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Propaganda, předlistopadová Česká televize, Moravec je prý špína... Na…

15.11.2019 22:10 Aktualizováno Fokus Václava Moravce vyvolal českém internetu bouřlivé reakce. V pořadu vystoupili slovenská…

Experti pochválili Česko za technologie. Veřejnost zkritizovali

15.11.2019 18:00 Česko se podle expertů za 30 let od listopadu 1989 výrazně posunulo v oblasti technologií. Zatímco…

Bude Česko platit kvůli Pelikánovi? Nikulin chce tučné odškodné

15.11.2019 16:45 Rus Jevgenij Nikulin, kterého ČR vydala ke stíhání do Spojených států, žádá po českém ministerstvu…

Protiromské nápisy v Letech: Obžalované usvědčil signál z mobilu, zaznělo…

15.11.2019 14:30 Aktualizováno Dva muži, které obžaloba viní, že loni umístili tabule s urážlivými nápisy o Romech v areálu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama