Hrozba pro Čechy. MZV vydalo varování kvůli požárům v Austrálii

Ministerstvo zahraničí doporučuje českým občanům, aby necestovali do oblastí Austrálie postižených lesními požáry. Lidé by se měli vyhnout východnímu pobřeží státu Nový Jižní Wales, východní části státu Victoria a jižní části státu Queensland, uvedlo ministerstvo na svých internetových stránkách. Při požárech v Austrálii shořela plocha o větší rozloze než Slovensko, nejméně 17 lidí zemřelo a zničeno bylo přes 1300 domů.

Ministerstvo zahraničí
doporučujeme

"Upozorňujeme, že přes veškeré snahy se požáry šíří nekontrolovaně, nepředvídatelně a rychle, vzhledem k silnému větru a velmi teplému počasí. Provoz na evakuačních trasách je hustý a velmi pomalý, viditelnost v postižených oblastech je minimální," uvedlo ministerstvo zahraničí.

Upozornilo na to, že v postižených oblastech je často problém sehnat pohonné hmoty, v řadě míst nefungují mobilní sítě.

"Důsledně vyzýváme k disciplinovanosti a dodržování instrukcí úřadů, pokud dochází k evakuaci, mimořádným dopravním či jiným opatřením," uvedlo ministerstvo. Australské úřady evakuují z postižených oblastí tisíce lidí, po krátkém ochlazení se totiž v sobotu očekávají vysoké teploty a silný vítr, které přispívají k šíření požárů.

Austrálie se v letních měsících potýká s požáry každoročně, jejich brzký nástup a rozsah z nich však podle úřadů nyní učinil ty nejhorší zaznamenané.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama