Hrozba pro Čechy. MZV vydalo varování kvůli požárům v Austrálii

Ministerstvo zahraničí doporučuje českým občanům, aby necestovali do oblastí Austrálie postižených lesními požáry. Lidé by se měli vyhnout východnímu pobřeží státu Nový Jižní Wales, východní části státu Victoria a jižní části státu Queensland, uvedlo ministerstvo na svých internetových stránkách. Při požárech v Austrálii shořela plocha o větší rozloze než Slovensko, nejméně 17 lidí zemřelo a zničeno bylo přes 1300 domů.

Přidejte svůj názor

Ministerstvo zahraničí
doporučujeme

"Upozorňujeme, že přes veškeré snahy se požáry šíří nekontrolovaně, nepředvídatelně a rychle, vzhledem k silnému větru a velmi teplému počasí. Provoz na evakuačních trasách je hustý a velmi pomalý, viditelnost v postižených oblastech je minimální," uvedlo ministerstvo zahraničí.

Upozornilo na to, že v postižených oblastech je často problém sehnat pohonné hmoty, v řadě míst nefungují mobilní sítě.

"Důsledně vyzýváme k disciplinovanosti a dodržování instrukcí úřadů, pokud dochází k evakuaci, mimořádným dopravním či jiným opatřením," uvedlo ministerstvo. Australské úřady evakuují z postižených oblastí tisíce lidí, po krátkém ochlazení se totiž v sobotu očekávají vysoké teploty a silný vítr, které přispívají k šíření požárů.

Austrálie se v letních měsících potýká s požáry každoročně, jejich brzký nástup a rozsah z nich však podle úřadů nyní učinil ty nejhorší zaznamenané.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zavlečení nového koronaviru do Evropy? Češi dostali varování

21.01.2020 16:59 Při cestě do čínského města Wu-chan radí české ministerstvo zahraničí kvůli šíření nového…

Zemřel artista Otto Bubeníček (†76), otec slavných dvojčat tanečníků

21.01.2020 16:14 Ve věku 76 let zemřel dnes v pražské Thomayerově nemocnici někdejší cirkusový artista a otec…

Vyvedla nelegálně majetek z firmy? Lihový boss Březina u soudu bránil svou…

21.01.2020 15:58 Aktualizováno Organizátor obchodů s nezdaněným lihem Radek Březina dnes u zlínského soudu odmítl, že by jeho…

Babička pohřešované Valerie si odpyká osm let, potvrdil soud. Po dívce se…

21.01.2020 15:48 Aktualizováno Babička pohřešované nezletilé Valerie z Prahy si odpyká osm let vězení za týrání a opuštění dívky,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama