IGNIS BRUNENSIS 2020: Nad Brnem vykvetly ohnivé sedmikrásky

První ohňostrůjnou show mohli dnes večer vidět Brňané nad svým městem. Asi desetiminutové představení bylo věnováno orchestru Gustava Broma. Nad brněnským Špilberkem rozkvetly zlaté a barevné kopretiny.

Ignis Brunensis 2020, Sedmikrásky nad Brnem, fotograf: Robert Vystrčil
doporučujeme

Letošní ročník festivalu Ignis Brunensis je poznamenaný koronavirem, celý program byl oproti uplynulým letům výrazně zkrácený. Příznivci ohňostrojů si ale i tak přijdou na své. Ve čtvrtek se poprvé rozzářilo nebe nad Brnem, přesněji řečeno nad hradem Špilberk.

Počasí se oproti posledním deštivým a zamračeným dnům dnes vyjasnilo, což bylo velmi důležité. Díky jasnému večeru bylo možné ohnivou podívanou sledovat z celého širokého okolí, ne jen z centra moravské metropole.

První ohňostroj pro diváky připravil Ivan Martinek a jeho tým ze společnosti Theatrum Pyroboli. Nad Špilberkem ohňostrůjci rozehráli barevnou show inspirovanou kapelníkem Gustavem Bromem a jeho Big bandem, který letos slaví 80. výročí založení.

Show s názvem Sedmikrásky nad Brnem zahájila skladba, která celou podívanou inspirovala - Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem. Ohňostrůjci na úvod svými zlatými a následně pestrobarevnými efekty rozzářili Špilberk i celé jeho okolí. Podívanou si nenechaly ujít tisíce diváků, mezi vyhledávaná místa pro sledování patřily již tradičně Kraví hora, Mendlovo náměstí, Denisovy sady či Nové sady.

Prostřední část doprovodila skladba Modern Jazz Sample opět v podání Big Bandu Gustava Broma. Efekty připomínající východ slunce vystřídalo barevné hemžení. Závěr patřil opět rytmům songu Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem, tentokrát ale v podání brněnské swingové skupiny Django Jet.

Druhý a zároveň poslední letošní ohňostroj bude ze Špilberku odpálen v sobotu 22. srpna ve 22:30. Galafinále mají na starosti Jaroslav Štolba a Jan Neděla ze skupiny Flash Barrandov SFX. Ohňostrojný muzikál s názvem Óda na šťastný let tvůrci vytvořili jako poděkování všem lidem, kteří byli schopni a ochotni pomoci druhým zvládnout toto náročné období.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Silný déšť zaměstnal hasiče. Čerpali vodu ze sklepů a lagun

26.09.2020 16:36 Silný déšť zaměstnal dnes hasiče v Moravskoslezském kraji. Museli především čerpat vodu ze sklepů i…

Klub, v němž se měl po nocích natáčet film, prověřuje policie

25.09.2020 17:40 Aktualizováno Hudební klub Cross v Praze, kde se po nocích údajně měl natáčet film, podle ministra zdravotnictví…

Senát medailí ocenil zesnulého předsedu Kuberu či biskupa Malého

25.09.2020 17:15 Někdejší předseda Senátu Jaroslav Kubera, mluvčí Charty 77 a biskup Václav Malý, členové skupiny…

Většina Čechů se nechce dát očkovat proti covidu-19. Důvodu je několik,…

25.09.2020 15:40 Většina Čechů není ochotná nechat se očkovat proti nemoci covid-19, až bude k dispozici vakcína.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama