Jan Kraus kárá Čechy: Karel Gott zemřel a vy ho kádrujete? Tak to tedy ne

Moderátor Jan Kraus ve své středeční show promluvil o smrti Karla Gotta. Místo osobní vzpomínky ale pokáral Čechy za to, jak zpěváka po jeho smrti začali kádrovat. Podle něj je i na tomto případu vidět, jaká mezi lidmi panuje nesnášenlivost.

Přidejte svůj názor 66 komentářů

Kraus, Jan
doporučujeme

Jan Kraus sice připomněl, že ve své show už několikrát kázal o názorové nevraživosti mezi Čechy, přesto prý ale jeho slova nepadla na úrodnou půdu. „Bylo to celkem bezvýsledné, jak jsem si ověřil. Ale je pravda, že to není jen v Česku, ale je to celosvětový problém,“ posteskl si.

Problémy se podle něj ukázaly například i po smrti Karla Gotta, kterého podle svých slov velmi obdivoval. „Hned začala špína a kádrovačka. A U Vlasty Chramostové to bylo podobně. U těch zemřelých mi to přijde obzvlášť nesnesitelné,“ svěřil se moderátor.

„Připomíná mi to kádrování z komunismu, ve kterém jsme byli opravdu výborní, protože to jsme se tady kádrovali sami mezi sebou. Já teda neměl celkem koho kádrovat, protože jsem byl jaksi uložený stranou. Ale je to úplná kádrová renesance, že se kádrujeme za všechno. A vždycky je to ve stylu Sparta-Slavie – to znamená, že je to následováno ohromnou nesnášenlivostí,“ postěžoval si Kraus.

To se podle něj projevuje u celé řady témat od ekologie, přes gender až po Andreje Babiše či Miloše Zemana. „Jeden něco řekne a ostatní se hned hroutí, jak si něco takového může myslet, a napadnou ho. Jak říkám, je to všude na světě. Mohli bychom být lepší v tom, že bychom se pokusili tu demokracii v tomhle ohledu – tedy snášenlivost k názorům jiných, než mám já sám – aspoň předstírat,“ vyzval Čechy na závěr Kraus.

Loading...
Vstupte do diskuze (66)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Anketa serveru EuroZprávy.cz: Žije se u nás důchodcům dobře? Lidé řekli,…

24.02.2020 22:33 Aktualizováno Redakce serveru EuroZprávy.cz uspořádala na sociální síti anketu, v níž jsme se ptali, jak se u nás…

Průzkum: Polovina Čechů podporuje protesty Milionu chvilek

24.02.2020 17:55 Aktualizováno Zhruba polovina Čechů nepodporuje demonstrace spolku Milionu chvilek. Vyplývá to z lednového…

Začne série protestů Milionu chvilek, na akci v Plzni dorazí Aňa Geislerová

24.02.2020 15:54 V úterý v Plzni začne série protestních akcí a veřejných diskusí spolku Milion chvilek, které se…

Po vichřici Julie jsou bez proudu stále tisíce domácností

24.02.2020 15:40 Aktualizováno V Česku je po nedělní vichřici bez proudu ještě 6700 odběratelů. Distribuční společnost ČEZ kolem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama