Jaromír Jágr zklamal? Dusno pokračuje, ozval se i Soukup. A pak se ozval sám hokejista a...

Poprask kolem Jaromíra Jágra a státního vyznamenání, které hokejista v pondělí převzal z rukou prezidenta Miloše Zemana, nekončí. K tématu se začali vyjadřovat i někteří politici, sám Jágr promluvil o demokracii.

Přidejte svůj názor 242 komentářů

Předávání státních vyznamenání (28. říjen 2019)
doporučujeme

Jaromír Jágr čelil kritice, že ačkoliv proslul číslem 68 na dresu, které si vybral jako symbol okupace, dnes sám „kolaboruje“. Bývalý redaktor České televize Jan Hrubeš jej dokonce označil za „mizerného člověka“.

Hokejisty se zastal například sociální demokrat Jiří Zimola nebo liberecká SPD. Podle nich si Jágr za své úspěchy bezesporu zaslouží. To si myslí i moderátor a majitel televize Barrandov Jaromír Soukup.

„Rozmohl se nám tady takový nešvar... A to zpochybňovat osobnosti vyznamenaných a jejich zásluhy o stát. Neříkám, že s každým vyznamenaným bez výhrad souhlasím. Ale...! Těžko můžeme Václavu Klausovi vyčíst, že by se o stát nezasadil. Samozřejmě, že ano! Byl ministrem financí, premiérem, předsedou Poslanecké sněmovny a prezidentem (dvakrát!). A to tedy zdaleka nejsem jeho fanoušek... A teď jsem se dočetl, že lidsky (!!!) nějaké novináře zklamal Jaromír Jágr,“ uvedl na sociálních sítích Soukup.

„Prý měl metál odmítnout. Jen tak by si "zachránil charakter." Já chápu, že novinářské titulky rozhodují o čtenosti a nečtenosti. Ale vyčítat někomu, že převzal státní vyznamenání je malost. Malost těch, co si žádnou medaili dosud nezasloužili. A za takové jedovaté sliny si ani nezaslouží! Opakuje se to stejné, co u zesnulého Karla Gotta. Nebo u premiéra Andreje Babiše. Někdo je oblíbený. Veřejnost je na něj hrdá. A to se u části novinářské obce prostě neodpouští,“ myslí si moderátor.

Ozval se také Martin Freund, místopředseda hnutí Žít Brno. Ten poukázal na fakt, že Jágr je hokejista a lidé by do něj neměli vkládat svá očekávání. „Já prostě vůbec nevím, proč bych si měl do člověka, který hraje dobře hokej nebo umí dobře zpívat, projekovat jakékoli vlastní očekávání týkající se morálního, nebo politického jednání. Fakt tomu vůbec nerozumím. Je to pro mě asi takové zklamání, jako bych cítil k nemorálnímu jednání náhodného člověka, co jsem s ním včera seděl hodinu a půl v jednom kupé ve vlaku. Pokud očekáváte od lidí, kteří umí dobře nějaký konkrétní sport, nebo jinou izolovanou činnost, že budou naplňovat jakýkoli váš další nárok na to, jak by se měl člověk chovat, tak máte problém hlavně vy, v neodůvodněných očekáváních,“ varuje Čechy komunální politik. 

Sám Jágr kritiku na sociálních sítích odmítl s tím, že si vyznamenání zaslouží. V následném rozhovoru pro Aktuálně,cz se pak rozvyprávěl o demokracii. „Možná jsme si slovo demokracie přebrali úplně jinak, než jsme měli. Mám pocit, že demokracie u nás znamená, že si všechno můžeš dovolit. Můžeš si říkat, co chceš, dělat, co chceš. Nemyslím si, že nás to někam posune. Určitá zodpovědnost vůči sobě, lidem kolem tebe a životu by měla existovat. Myslím, že nám schází,“ posteskl si Jágr.

Loading...
Vstupte do diskuze (242)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český tisk hodnotí oslavy revoluce. Ukázaly na nepříjemnou skutečnost

18.11.2019 09:20 Oslavy třicátého výročí sametové revoluce byly rozporuplné, míní komentátoři českých deníků.…

OBRAZEM: Češi završili oslavy 17. listopadu na Václavském náměstí

17.11.2019 23:57 Na Václavském náměstí se dnes uskutečnil Koncert pro budoucnost. Podle policie dorazilo 35.000 až…

Plzeň bouřlivě slavila 30 let od "sametu". Do šrotu putuje hvězda z…

17.11.2019 21:55 Aktualizováno Stovky lidí dnes v Plzni přišly symbolicky zúčtovat s komunistickým režimem. Sledovaly, jak z…

Z brigádníka v uranových dolech se stal hrdina. Udílely se Ceny Paměti…

17.11.2019 21:43 Ceny Paměti národa, kterými obecně prospěšná společnost Post Bellum oceňuje účastníky zlomových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama