Kadeřníci mohou odložit štíty, plavčíci nemusí mít roušky

Kadeřníci nebudou muset od úterý nosit dvojitou ochranu obličeje, mohou odložit štít. Měli by ale alespoň každé dvě hodiny měnit roušku. Roušku nebudou muset mít plavčíci či trenéři, kteří budou od ostatních lidí na dva metry, odložit ji budou moci také řidiči veřejné dopravy, pokud nebudou v přímém kontaktu s někým dalším.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

Zaměstnanci nejen v kancelářích, ale i výrobních provozech, kteří od sebe budou dva metry, nebudou muset už také nosit roušku. Po jednání vlády to dnes řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Odložení štítu se podle Vojtěcha týká i kosmetiček a masérů, pro které dosud platilo stejné nařízení. ČTK to napsal v SMS. Nejvíce si na dvojí ochranu stěžovali kadeřníci, podle kterých se stala zdravotním rizikem. Do výzvy vládě na zrušení štítů, kterou inicioval majitel pražského kadeřnického salonu Robert Starý, se zapojilo kolem tisíce tuzemských kadeřníků.

Lidé pracující v jakémkoliv provozu, kteří jsou od sebe alespoň na dva metry, nemusejí nadále nosit roušky. Zatím výjimka platila jen pro zaměstnance kanceláří.

Na základě připomínek k dnešnímu otevření bazénů vláda podle Vojtěcha zrušila povinnost nošení roušek u plavčíků, trenérů a instruktorů. Opět ale musejí být od ostatních lidí vzdáleni nejméně dva metry. Roušky nebudou dále muset nosit řidiči veřejné dopravy, pokud právě neodbavují cestující.

V České republice je od dnešního dne rouška povinná v prostředcích městské hromadné dopravy a ve vnitřních prostorech. Venku, pokud jsou lidé od ostatních, s výjimkou členů jedné domácnosti, vzdáleni alespoň dva metry, ji už nosit nemusí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Děti zavřené v létě v autě mohou bez dozoru zemřít. Teplota kriticky…

10.07.2020 14:22 Každý rok se objeví několik případů, kdy musí policisté nebo hasiči zachraňovat děti z rozehřátých…

Matka nesouhlasí s trestem za vraždu dítěte v Brně, odvolala se

10.07.2020 13:20 Vraždu tříměsíčního dítěte v Brně, za kterou jeho matka dostala u Krajského soudu v Brně v polovině…

Město Varnsdorf nepostupovalo při provozu radarů dle zákona, konstatoval…

10.07.2020 12:55 Město Varnsdorf nepostupovalo při pronájmu radarů soukromé firmě podle zákona. Usnesení rady města,…

Pandemie odkryla slabiny státu, pomoc některým lidem vázne, říká sociolog

10.07.2020 12:15 Díky epidemii koronaviru se zjistilo, že sociální systém není dostatečně pružný, a že stát postrádá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy