Kadeřníci s rouškou a štítem, při tělesné teplotě nad 37 stupňů nesmí pracovat

Kadeřníci, manikérky a pedikérky budou muset nosit roušku i ochranný štít. Nutné bude sledovat teplotu těchto pracovníků, při tělesné teplotě nad 37 stupňů nebudou moci pracovat, platí to i pro další symptomy nákazy novým koronavirem. Mezi zákazníky budou muset být dvoumetrové rozestupy, což platí i pro čekací zóny.

Ilustrační foto
doporučujeme

Na dnešní tiskové konferenci k novým bezpečnostním a hygienickým standardům to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Podle čtvrtečního vládního usnesení povinnost jednorázových rukavic platí pro manikúry, pedikúry, kosmetické služby a podologii. Holiči a kadeřníci si musejí před začátkem poskytování služby a po jejím ukončení dezinfikovat ruce, rukavice však povinně používat nemusejí.

Po každém zákazníkovi bude nutné dezinfikovat dané místo, včetně všech použitých pomůcek. Pravidelně by se měly dezinfikovat a čistit i další povrchy, zejména kliky či zábradlí, kde se lidé častěji dotýkají. Podlaha by se měla dezinfikovat alespoň jednou denně. Pro zákazníky by měla být v provozovnách k dispozici dezinfekce, na toaletách musí být antibakteriální mýdla, dezinfekční prostředky a jednorázové ručníky. O bezpečném pohybu v salonech by měli být lidé provozovateli služeb informováni.

Vojtěch doporučil v provozovnách zavedení objednávkového systému na konkrétní čas, aby se lidé v místech neshlukovali. Většina služeb už takto funguje.

Vládní harmonogram uvádí možnost od 11. května otevřít kadeřnictví, holičství, manikúry, pedikúry, solária, kosmetické, masérské, regenerační a rekondiční služby.

Ve vládním usnesení i na webu ministerstva zdravotnictví jsou uvedeny obecně masáže, navíc podologie, solária v přehledu chybí. Původní vládní harmonogram s jejich otevřením počítal od 25. května. Díky příznivé epidemiologické situace kabinet plán uvolňování restrikcí zrychlil.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si připomene komunistický puč i protesty studentů roku 1948

25.02.2021 03:21 Komunistický puč v únoru roku 1948 i tehdejší studentské protesty proti převratu si dnes připomenou…

Výbuch v Ostravě: V pětipatrovém domě hořelo, několik zraněných

24.02.2021 22:01 Aktualizováno Po ranní explozi a požáru v pětipatrovém domě v Ostravě-Hrabůvce záchranáři ošetřili šest lidí.…

Čechy čeká v Polsku bez testu či očkování povinná karanténa

24.02.2021 21:14 Aktualizováno Cestující přijíždějící do Polska z České republiky a Slovenska čeká od soboty karanténa, pokud…

Baťa: Do velikosti bot při on-line nákupu se netrefí třetina lidí

23.02.2021 16:13 Do správné velikosti bot při nákupu na internetu se podle statistik společnosti Baťa netrefí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama