Karlovarský kraj má prvního nakaženého koronavirem, byl v Itálii

Karlovarský kraj má první potvrzený případ nákazy novým typem koronaviru. Jde o muže ve věku nad 65 let, který byl na lyžařském pobytu v severní Itálii, řekla dnes ráno ČTK mluvčí Krajské hygienické stanice Karlovy Vary Michaela Zajíčková.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Muž byl v italském regionu Trento. Vrátil se 6. března a od té doby byl v karanténě. Průběh onemocnění je u něj mírný," vedla Zajíčková s tím, že hygienici mají zajištěny kontakty na lidi, s kterými se nakažený muž setkal.

Informaci potvrdil ráno i hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis (ANO). "Jedná se o muže z Karlových Varů, který pobýval v severní Itálii. V této souvislosti opět apeluji na všechny naše občany, aby byli velmi opatrní, dodržovali veškerá hygienická opatření," apeluje na občany Kubis.

Podle informací hejtmana je nakažený muž v karanténě společně s manželkou. Dále uvedl, že manželé byli v severní Itálii společně s mužem z Ústeckého kraje. "Karlovarská hygienická stanice již informovala kolegy z Ústeckého kraje," dodal.

V Karlovarském kraji bylo na koronavirus testováno už 30 lidí, u 20 testy nákazu nepotvrdily, u jednoho byly pozitivní a na výsledky devíti vzorků se čeká. Výsledky by mohly být známy během dneška.

V České republice je podle aktuálních údajů ministerstva zdravotnictví už 94 pacientů s pozitivními testy na onemocnění COVID-19.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volby 2020: Otevřela se drive-in místa, zájem o hlasování z auta je zatím…

30.09.2020 12:13 Aktualizováno V Ústí nad Labem za hodinu od otevření volebního místa pro hlasování z auta vhodilo hlas do urny…

Škoda za 2,5 miliardy. Obvinění 16 osob kvůli zkrácení DPH souvisí s…

30.09.2020 10:55 Případ obvinění z krácení daně z přidané hodnoty (DPH) se škodou 2,5 miliardy korun, o kterém v…

Hasiči na Náchodsku bojují s rozsáhlým požárem, vyhlášen třetí stupeň…

30.09.2020 09:45 Desítky hasičů zasahují u rozsáhlého požáru skladovací haly se senem v obci Suchý Důl na Náchodsku.…

Psychiatr vysvětlil, proč lidé těžce snáší omezení. Mladí jsou prý…

30.09.2020 09:01 Omezení zaváděná v souvislosti s epidemií koronaviru na řadu lidí dopadají negativně. Někteří z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama