Karlovarský kraj má prvního nakaženého koronavirem, byl v Itálii

Karlovarský kraj má první potvrzený případ nákazy novým typem koronaviru. Jde o muže ve věku nad 65 let, který byl na lyžařském pobytu v severní Itálii, řekla dnes ráno ČTK mluvčí Krajské hygienické stanice Karlovy Vary Michaela Zajíčková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Muž byl v italském regionu Trento. Vrátil se 6. března a od té doby byl v karanténě. Průběh onemocnění je u něj mírný," vedla Zajíčková s tím, že hygienici mají zajištěny kontakty na lidi, s kterými se nakažený muž setkal.

Informaci potvrdil ráno i hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis (ANO). "Jedná se o muže z Karlových Varů, který pobýval v severní Itálii. V této souvislosti opět apeluji na všechny naše občany, aby byli velmi opatrní, dodržovali veškerá hygienická opatření," apeluje na občany Kubis.

Podle informací hejtmana je nakažený muž v karanténě společně s manželkou. Dále uvedl, že manželé byli v severní Itálii společně s mužem z Ústeckého kraje. "Karlovarská hygienická stanice již informovala kolegy z Ústeckého kraje," dodal.

V Karlovarském kraji bylo na koronavirus testováno už 30 lidí, u 20 testy nákazu nepotvrdily, u jednoho byly pozitivní a na výsledky devíti vzorků se čeká. Výsledky by mohly být známy během dneška.

V České republice je podle aktuálních údajů ministerstva zdravotnictví už 94 pacientů s pozitivními testy na onemocnění COVID-19.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová ČT 3 pobouřila část seniorů. „Vůči perzekuovaným je to necitlivé,“…

27.03.2020 23:29 Aktualizováno Kanál ČT 3 vyvolává rozpaky i obavy, aby u cílové starší generace nerozesel stesk po socialismu.…

Domovy nejsou na koronavirus připraveny, může se šířit, tvrdí šéf asociace

27.03.2020 21:38 Pokud se pobytová zařízení sociálních služeb budou starat o seniory s onemocněním COVID-19, může se…

V sociálních službách chybí respirátory FFP3, ukázal průzkum

27.03.2020 19:31 Aktualizováno Celkem 90 procent domovů pro seniory a dalších zařízení sociálních služeb nemá vůbec žádné…

Žaloba navrhuje soudu, aby zrušil zákaz přítomnosti otců u porodu

27.03.2020 19:05 Advokát Ondřej Pecák a Liga lidských práv napadli u pražského městského soudu opatření, kterým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama