Kdo byl muž, který vyhodil do vzduchu dům v Lenoře? Nové informace o tragédii

Obětí požáru a výbuchu bytového domu v Lenoře ze začátku října byl třiapadesátiletý muž, jeden z obyvatel domu. Jeho totožnost potvrdila genetická expertiza. Příčiny výbuchu a požáru dosud nebyly stanoveny, uvedli dnes policisté na svém webu.

Přidejte svůj názor

krimi
doporučujeme

Při neštěstí bylo dalších devět lidí zraněno, z toho dva těžce, a 19 lidí z vedlejších bytových domů muselo na čas opustit své domovy.

Dům vybuchl a shořel v Lenoře 3. října. Podle místních způsobil tragédii právě muž, který tam zahynul a na kterého si údajně sousedé z domu dlouhodobě stěžovali.

"Další nové podrobnosti nejsou, nadále na vyšetřování pracujeme a jihočeští kriminalisté se případem nadále intenzivně zabývají," řekla dnes ČTK policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Kvůli neštěstí stále zůstává mimo domov deset lidí. Čekají na výměnu zničených oken. "Podle informací, které máme, by se na tom mělo začít pracovat v příštím týdnu," řekl starosta Lenory Antonín Chrapan. Kvůli neštěstí vznikly dvě sbírky. V současnosti je na účtech dohromady více než dva miliony korun.

Přivolaný statik na místě po neštěstí potvrdil, že dva sousední bytové domy není třeba strhnout. Exploze je také zčásti poničila, nikoliv ale fatálně. Vyhořelý dům ale zbourán bude a místo po něm zůstane prázdné. Lidé na místě tragédie žít nechtějí. Připomíná to situaci z Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku, kde v únoru 2013 psychicky labilní muž vyhodil do povětří panelový dům. Při tragédii zahynulo šest lidí, tři z nich byly děti. Sedmá oběť zemřela na následky zranění v nemocnici. Ani tam místo strženého domu nevznikl nový.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dva Mostečané hodili z okna část sedačky, těžce zranila chodkyni

20.11.2019 17:03 Dva Mostečané vyhodili z okna ve druhém patře část rohové sedací soupravy, spadla na záda ženě,…

Ježíš znásilňuje muslimku? Duka opět prohrál soud, divadla se nemusí…

20.11.2019 16:56 Aktualizováno Brněnská divadla se nemusejí omlouvat kardinálovi Dominiku Dukovi za uvedení dvou kontroverzních…

Dietrichsteinová ve sporu s Mikulovem: Soud musí znovu řešit vlastnictví…

20.11.2019 15:02 Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání ve sporu Mercedes Dietrichsteinové a města Mikulova. ČTK to dnes…

Požár poškodil rozhlednu Doubravka v Praze. Řádil žhář?

20.11.2019 14:10 Aktualizováno Požár dnes ráno poškodil dřevěnou rozhlednu Doubravka v pražských Kyjích. Plameny se hasičům…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama