Kojenec z Mělnicka zemřel na syndrom náhlého úmrtí, ukázala pitva. Jedna věc ale není jasná

Mrtvý kojenec nalezený na Mělnicku zemřel podle předběžných výsledků pitvy kvůli syndromu náhlého úmrtí. Matka pak podle policie mohla tělo hodit do vody. Vyšetřování ale ještě není uzavřeno, řekl dnes novinářům náměstek krajského policejního ředitele Jan Krejčí.

policie
doporučujeme

"Na základě předběžných výsledků soudní pitvy bylo zjištěno, že příčinou úmrtí dítěte je syndrom náhlého úmrtí," uvedl Krejčí. Kriminalisté vyloučili násilný trestný čin, proto nebyl nikdo obviněn ani zadržen.

"Nicméně probíhají nadále úkony trestního řízení, abychom náležitě zadokumentovali celou věc a vyloučili případnou trestnou činnost," řekl Krejčí. Upozornil na to, že konečný závěr ještě kriminalisté neučinili a zatím nemají k dispozici písemné vyhotovení pitvy.

Jak se dítě dostalo do řeky, kriminalisté stále vyšetřují. "Samozřejmě předpokládáme, že dítě mohla do vody hodit matka, ale stále probíhají úkony trestního řízení a je to jedna ze skutečností, kterou ověřujeme," uvedl Krejčí. Podle něj je možné, že žena po úmrtí dítěte zmatkovala a nevěděla si rady.

Mrtvého čtyřměsíčního kojence nalezli policisté v sobotu u Hořína, podle Krejčího bylo mrtvé již několik dní. Přesný čas zatím kriminalisté neznají. "S odstupem času v rámci soudní pitvy je nelehké některé časy stanovit," řekl Krejčí. Matka kojence se v pátek obrátila na policii, že se jí syn ztratil s kočárkem v zámeckém parku. Policie, hasiči i dobrovolníci spustili rozsáhlé pátrání, zapojily se desítky lidí, pomáhal i vrtulník a dron. Tělo dítěte se našlo v sobotu odpoledne.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nesezdaným párům by k setkání mohlo stačit čestné prohlášení

15.07.2020 19:28 Aktualizováno Cizincům, kteří tvoří s českým občanem nesezdaný pár, by mohlo k příjezdu do Česka stačit čestné…

Katolíci se dali na podnikání. S luxusními hotely většinou narazila

15.07.2020 18:25 Touha po rychlém a snadném výdělku se patrně nevyhýbá ani katolické církvi, která se v poslední…

Mezi horníky z OKD a příbuznými přibylo 20 lidí s covidem-19

15.07.2020 18:14 Mezi horníky Dolu ČSM-Sever a ČSM-Jih a jejich příbuznými za poslední den přibylo 20 lidí…

V Museu Kampa v centru Prahy hořelo. Jsou tam sbírky nedozírné hodnoty

15.07.2020 17:15 Aktualizováno V ulici U Sovových mlýnů na pražské Kampě zasahují hasiči, hořelo v jedné z budov v areálu Musea…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama