Kolaps Prahy kvůli rozloučení s Gottem se zatím nekoná, fronta postupuje rychle

Dnešní veřejné rozloučení s Karlem Gottem na Žofíně se podle pražské policie, záchranné služby a magistrátu zatím i přes mimořádný zájem veřejnosti odehrává bez problémů a incidentů. Fronta, která se od časného rána vytvořila od Slovanského ostrova přes most Legií na Janáčkovo nábřeží na druhém břehu Vltavy, postupuje rychle. Také dopravní situace v okolí zůstává klidná.

Lidé se přicházejí poklonit Karlu Gottovi na Žofín
doporučujeme

"Zatím je to v poklidu, bez komplikací. Doprava je zatím plynulá. Musíme poděkovat občanům, že uposlechli naše výzvy a nejeli dnes do centra autem," řekla ČTK po 09:00 mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Ranní provoz v hlavním městě byl podle ní dokonce volnější než v běžných dnech.

Pražský dopravní podnik na twitteru ráno napsal, že provoz tramvají kolem Národního divadla je zatím klidný, fronta návštěvníků posledního rozloučení aktuálně sahá těsně za most Legií. "Doporučujeme návštěvníkům dojít od stanice metra Anděl," uvedl dopravce, který tuto informaci od rána hlásí i ve stanicích metra.

Ve stanici Anděl ve čtvrtek nalepil na informační cedule směrovky k poslednímu rozloučení s Gottem. Mezi Národním divadlem a Mánesem dnes po celý den nejezdí tramvaje, nábřeží je v tomto úseku uzavřené i pro automobily.

Podle mluvčího hlavního města Víta Hofmana je dopravní situace v metropoli lepší, než se očekávalo i proto, že se zodpovědně zachovali zaměstnavatelé. "Řada firem zavedla home office, takže lidé necestují do práce, za což firmám děkujeme," řekl.

Také záchranáři zatím hodnotí situaci jako bezproblémovou. "Vše je v poklidu, lidé čekají spořádaně. Zatím jsme ošetřili pouze jednoho pacienta, který ale nebyl z řad návštěvníků," sdělila jejich mluvčí Jana Poštová, která situaci sleduje přímo u Žofína. Záchranná služba kvůli Gottově rozloučení posílila běžný provoz o tři záchranářské posádky, spolupracuje s Českým červeným křížem, dva zdravotníci jsou přímo v paláci. Zdravotníci rozdávají lidem ve frontě čaj.

Žofín se otevřel dnes v 08:00, rozloučení s Gottem oficiálně skončí ve 22:00, ale v případě velkého zájmu bude palác otevřen až do půlnoci. K rakvi s ostatky přicházejí stovky lidí, kteří přijeli z celé republiky i ze zahraničí. V sobotu se koná ve svatovítské katedrále smuteční mše pro pozvané hosty, v zemi bude státní smutek. Gott, nejslavnější český zpěvák uplynulých desetiletí, zemřel po těžké nemoci 1. října.

Záchranné složky i dopravní podnik jsou dnes v pohotovosti nejen kvůli pietnímu rozloučení s Gottem. Do Prahy přijely i tisícovky fanoušků na večerní fotbalový zápas Česka s Anglií o postup na mistrovství Evropy, přičemž obavy panují hlavně kvůli chování anglických rowdies. Ekologičtí aktivisté naplánovali na dnes a sobotu několik blokád pražské dopravy. Od čtvrtka až do neděle se v ulicích metropole koná také festival světla Signal, na kterém organizátoři očekávají až 600.000 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klub, v němž se měl po nocích natáčet film, prověřuje policie

25.09.2020 17:40 Aktualizováno Hudební klub Cross v Praze, kde se po nocích údajně měl natáčet film, podle ministra zdravotnictví…

Senát medailí ocenil zesnulého předsedu Kuberu či biskupa Malého

25.09.2020 17:15 Někdejší předseda Senátu Jaroslav Kubera, mluvčí Charty 77 a biskup Václav Malý, členové skupiny…

Většina Čechů se nechce dát očkovat proti covidu-19. Důvodu je několik,…

25.09.2020 15:40 Většina Čechů není ochotná nechat se očkovat proti nemoci covid-19, až bude k dispozici vakcína.…

Žena porušila karanténu. Od soudu si odnesla tříletý trest

25.09.2020 13:29 Renáta Gažová měla v květnu pozitivní test na koronavirus a hygienici jí nařídili povinnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama