Kolaps Prahy kvůli rozloučení s Gottem se zatím nekoná, fronta postupuje rychle

Dnešní veřejné rozloučení s Karlem Gottem na Žofíně se podle pražské policie, záchranné služby a magistrátu zatím i přes mimořádný zájem veřejnosti odehrává bez problémů a incidentů. Fronta, která se od časného rána vytvořila od Slovanského ostrova přes most Legií na Janáčkovo nábřeží na druhém břehu Vltavy, postupuje rychle. Také dopravní situace v okolí zůstává klidná.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Lidé se přicházejí poklonit Karlu Gottovi na Žofín
doporučujeme

"Zatím je to v poklidu, bez komplikací. Doprava je zatím plynulá. Musíme poděkovat občanům, že uposlechli naše výzvy a nejeli dnes do centra autem," řekla ČTK po 09:00 mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Ranní provoz v hlavním městě byl podle ní dokonce volnější než v běžných dnech.

Pražský dopravní podnik na twitteru ráno napsal, že provoz tramvají kolem Národního divadla je zatím klidný, fronta návštěvníků posledního rozloučení aktuálně sahá těsně za most Legií. "Doporučujeme návštěvníkům dojít od stanice metra Anděl," uvedl dopravce, který tuto informaci od rána hlásí i ve stanicích metra.

Ve stanici Anděl ve čtvrtek nalepil na informační cedule směrovky k poslednímu rozloučení s Gottem. Mezi Národním divadlem a Mánesem dnes po celý den nejezdí tramvaje, nábřeží je v tomto úseku uzavřené i pro automobily.

Podle mluvčího hlavního města Víta Hofmana je dopravní situace v metropoli lepší, než se očekávalo i proto, že se zodpovědně zachovali zaměstnavatelé. "Řada firem zavedla home office, takže lidé necestují do práce, za což firmám děkujeme," řekl.

Také záchranáři zatím hodnotí situaci jako bezproblémovou. "Vše je v poklidu, lidé čekají spořádaně. Zatím jsme ošetřili pouze jednoho pacienta, který ale nebyl z řad návštěvníků," sdělila jejich mluvčí Jana Poštová, která situaci sleduje přímo u Žofína. Záchranná služba kvůli Gottově rozloučení posílila běžný provoz o tři záchranářské posádky, spolupracuje s Českým červeným křížem, dva zdravotníci jsou přímo v paláci. Zdravotníci rozdávají lidem ve frontě čaj.

Žofín se otevřel dnes v 08:00, rozloučení s Gottem oficiálně skončí ve 22:00, ale v případě velkého zájmu bude palác otevřen až do půlnoci. K rakvi s ostatky přicházejí stovky lidí, kteří přijeli z celé republiky i ze zahraničí. V sobotu se koná ve svatovítské katedrále smuteční mše pro pozvané hosty, v zemi bude státní smutek. Gott, nejslavnější český zpěvák uplynulých desetiletí, zemřel po těžké nemoci 1. října.

Záchranné složky i dopravní podnik jsou dnes v pohotovosti nejen kvůli pietnímu rozloučení s Gottem. Do Prahy přijely i tisícovky fanoušků na večerní fotbalový zápas Česka s Anglií o postup na mistrovství Evropy, přičemž obavy panují hlavně kvůli chování anglických rowdies. Ekologičtí aktivisté naplánovali na dnes a sobotu několik blokád pražské dopravy. Od čtvrtka až do neděle se v ulicích metropole koná také festival světla Signal, na kterém organizátoři očekávají až 600.000 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Demonstrace na podporu ČT, u Sněmovny se sešlo asi 100 lidí

17.10.2019 18:21 Asi stovka lidí dnes v podvečer na pražském Malostranském náměstí demonstrovala za podporu…

Tragický konec pátrání: 73letý houbař na Prostějovsku byl nalezen mrtvý

17.10.2019 17:51 Aktualizováno Tragicky skončilo pátrání po třiasedmdesátiletém houbaři z Olomouce, který se ve středu ztratil…

Kolik je v Česku bezdomovců? Na ulicí žijí i děti, ukázalo sčítání

17.10.2019 17:10 Aktualizováno V Česku žilo na jaře letošního roku 23.830 bezdomovců, z toho 2600 bylo mladších 18 let. Nejvíce…

Jan Kraus kárá Čechy: Karel Gott zemřel a vy ho kádrujete? Tak to tedy ne

17.10.2019 17:09 Aktualizováno Moderátor Jan Kraus ve své středeční show promluvil o smrti Karla Gotta. Místo osobní vzpomínky ale…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama