Koronavirus: Nemocnice v Brně přijala dalšího pacienta ve vážném stavu

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně přijala dalšího pacienta s onemocněním COVID-19 v těžkém stavu. Celkem je jich na anesteziologicko-resuscitační klinice osm, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Dva pacienti jsou připojení na mimotělní oběh, zbytek má umělou plicní ventilaci. V Jihomoravském kraji je dnes ráno 222 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je oproti středečnímu večeru nárůst o 14.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Svatoanenskou nemocnici určil stát pro péči o moravské pacienty s koronavirem v těžkém stavu. Má na to vyčleněno 43 lůžek s plicními ventilátory. Ve středu přijala anesteziologicko-resuscitační klinika dalšího pacienta z břeclavské nemocnice ročník narození 1956. "Byl připojen k umělé plicní ventilaci. Celkem máme osm pacientů, dva jsou připojení na mimotělní oběh a šest na umělou plicní ventilaci," uvedla Lipovská.

Nemocnice zaznamenala v týdnu jedno úmrtí u ženy s koronavirem, kterou přijala z opavské nemocnice. Naopak u dvou pacientů se stav zlepšil natolik, že mohli být odpojení od plicní ventilace a nemocnice je mohla předat zpět do prostějovské nemocnice a do Fakultní nemocnice Brno.

Podle posledních údajů z dnešního rána ze stránek ministerstva zdravotnictví je v kraji 222 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je oproti středečnímu večeru o 14 více. Hygienici zatím mají informaci o 193 potvrzených případech, uvedla dnes ráno vedoucí protiepidemického oddělení jihomoravské hygienické stanice Renata Ciupek.

Podle webu ministerstva vzniká rozdíl mezi případy z ministerstva a od hygieniků tím, že hygienici uvádějí případy až po ověření, což si vyžaduje časovou prodlevu. Ministerstvo uvádí informace jak od hygieniků, tak i z dalších laboratoří, od kterých hygienici zatím data ověřují.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rus dostal za vraždu v Praze velmi tvrdý trest, patrně si ho nikdy neodpyká

27.05.2020 15:44 Za vraždu ázerbájdžánského podnikatele v pražských Holešovicích z roku 2017 má jít Rus Ramil Alijev…

Soud zastavil stíhání rodičů chlapců, kteří utonuli v jezeře Lhota

27.05.2020 15:15 Mělnický soud dnes zastavil trestní stíhání rodičů dvou chlapců, kteří v srpnu 2018 utonuli v…

Muž našel na Lounsku 52 min, granáty a další munici

27.05.2020 14:46 Osmačtyřicetiletý muž našel na Lounsku u Podbořan pomocí detektoru kovů dvakrát za poslední dobu…

78 let od atentátu na Heydricha. Lidé si připomněli hrdinství Kubiše a…

27.05.2020 14:16 Aktualizováno Výsadkáře, kteří provedli atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, si dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy