Koronavirus pronikl do příbramské věznice. Nakaženo je 21 odsouzených

V příbramské věznici má 21 vězňů koronavirus, hygienici v zařízení zavedli protiepidemická opatření a pokračují v testování vězňů i personálu. ČTK to řekla mluvčí středočeské hygieny Dana Šalamunová. Mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová odpoledne doplnila, že v dalších českých věznicích se nákaza covidem-19 neobjevila.

Věznice, ilustrační fotografie
doporučujeme

V příbramské věznici je přibližně tisícovka vězňů a zhruba 300 členů personálu. "Přijímáme další opatření tak, aby se tam nákaza dále nešířila. Tato věznice je fakticky izolována, pozastavili jsme eskorty do i z věznice, návštěvy. Stáhli jsme vězně z pracovišť. Situaci jsme přizpůsobili aktivity vězňů i výdej stravy. Současně probíhá trasování a testování," popsala za bezpečnostní sbor Kučerová.

Hygienici otestovali sedm desítek vězňů a nyní dohledávají kontakty nakažených, které bude třeba též otestovat. Ve věznici se podle nich například dezinfikují prostory, vězni s koronavirem jsou izolováni od ostatních.

"Další případná opatření budou zavedena podle výsledků testů," uvedla Šalamunová. Zatím není jasné, zda vězni s koronavirem vyjížděli pracovat mimo věznici a zda při práci byli v kontaktu s dalšími lidmi.

Kučerová doplnila, že české věznice jsou na obdobné situace připraveny a mají nachystané izolace. "Nemocné vězně umisťujeme na infekční oddělení v naší nemocnici v Brně," dodala.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Silný déšť zaměstnal hasiče. Čerpali vodu ze sklepů a lagun

26.09.2020 16:36 Silný déšť zaměstnal dnes hasiče v Moravskoslezském kraji. Museli především čerpat vodu ze sklepů i…

Klub, v němž se měl po nocích natáčet film, prověřuje policie

25.09.2020 17:40 Aktualizováno Hudební klub Cross v Praze, kde se po nocích údajně měl natáčet film, podle ministra zdravotnictví…

Senát medailí ocenil zesnulého předsedu Kuberu či biskupa Malého

25.09.2020 17:15 Někdejší předseda Senátu Jaroslav Kubera, mluvčí Charty 77 a biskup Václav Malý, členové skupiny…

Většina Čechů se nechce dát očkovat proti covidu-19. Důvodu je několik,…

25.09.2020 15:40 Většina Čechů není ochotná nechat se očkovat proti nemoci covid-19, až bude k dispozici vakcína.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama