Koronavirus se na Jihlavsku nešíří jako lavina, hygienici oznámili tři nové případy

Z více než 100 odběrů, jež udělali v sobotu hygienici na Jihlavsku, jsou tři potvrzené případy nemoci covid-19. Hygienici testovali i dnes, výsledky budou znát v pondělí. Za víkend udělali hygienici stovky testů, nemoc se v regionu lavinovitě nešíří. ČTK to dnes řekl Jiří Kos z krajské hygienické stanice.

Lidé v rouškách, ilustrační foto
doporučujeme

Hygienici odebrali vzorky zaměstnancům jihlavské nemocnice a klientům sociálních služeb. Všechny případy souvisí s ohniskem nemoci covid-19 ve Větrném Jeníkově.

Z dnes potvrzených tří případů jsou dva u lidí, kteří byli v kontaktu s nemocným člověkem, třetí spadá do sociálních služeb. "Dalo se to očekávat, není to nic tak dramatického. Jsou to všechno předpokládané odběry na základě vyhledávání kontaktů. Nešíří se to nijak lavinovitě. Plošné testování to není, ale těch odběrů se udělalo relativně dost, tak snad se to trošku zklidní," řekl Kos.

Dnes odebírali hygienici vzorky jen u akutních případů. Výsledky budou mít v pondělí.

Všechny případy souvisí s ohniskem nákazy ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Prokázala se tam na konci minulého týdne, zatím tam testy potvrdily 24 nemocných.

V pátek se nemoc prokázala u tří zdravotních sester jihlavských sociálních služeb. Hygienici proto testují desítky jejich klientů. Testy na koronavirus absolvují i někteří zaměstnanci jihlavské nemocnice kvůli hospitalizaci pacientky, u níž se prokázal covid-19.

Jihlavský magistrát zavede od pondělí 13. července povinné nošení roušek při vstupu do budov úřadu. Přímo na magistrátu se sice nemoc covid-19 zatím neprojevila, ale nemocná je jedna spolupracovnice města. Radnice tak chystá preventivně další opatření, znovu by mohly být povinné i roušky v MHD.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie obvinila ČSAD Liberec a BusLine z pletich v zakázce. Škoda jde do…

04.08.2020 17:00 Aktualizováno Z pletich ve veřejné zakázce obvinila policie dopravní společnosti ČSAD Liberec a BusLine.…

Recidivista podal dovolání. Trest 22 let za střelbu na Benešovsku…

04.08.2020 15:26 Rozsudek nad Jiřím Hypšou, který si má za vraždu v Jankově na Benešovsku odpykat 22 let ve vězení,…

Kauza Vidkun: Podnikatel Kyselý opět nepřišel k soudu, policii popřel…

04.08.2020 14:32 Vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý popřel, že by zasahoval do trestních řízení, jak uvádí…

Na Břeclavsku zavřeli školku, jedno z dětí má covid-19

04.08.2020 13:49 Aktualizováno Ve školce v Jevišovce na Břeclavsku mělo jedno z dětí pozitivní test na covid-19, školka je proto…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama