Koronavirus se na Jihlavsku nešíří jako lavina, hygienici oznámili tři nové případy

Z více než 100 odběrů, jež udělali v sobotu hygienici na Jihlavsku, jsou tři potvrzené případy nemoci covid-19. Hygienici testovali i dnes, výsledky budou znát v pondělí. Za víkend udělali hygienici stovky testů, nemoc se v regionu lavinovitě nešíří. ČTK to dnes řekl Jiří Kos z krajské hygienické stanice.

Lidé v rouškách, ilustrační foto
doporučujeme

Hygienici odebrali vzorky zaměstnancům jihlavské nemocnice a klientům sociálních služeb. Všechny případy souvisí s ohniskem nemoci covid-19 ve Větrném Jeníkově.

Z dnes potvrzených tří případů jsou dva u lidí, kteří byli v kontaktu s nemocným člověkem, třetí spadá do sociálních služeb. "Dalo se to očekávat, není to nic tak dramatického. Jsou to všechno předpokládané odběry na základě vyhledávání kontaktů. Nešíří se to nijak lavinovitě. Plošné testování to není, ale těch odběrů se udělalo relativně dost, tak snad se to trošku zklidní," řekl Kos.

Dnes odebírali hygienici vzorky jen u akutních případů. Výsledky budou mít v pondělí.

Všechny případy souvisí s ohniskem nákazy ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Prokázala se tam na konci minulého týdne, zatím tam testy potvrdily 24 nemocných.

V pátek se nemoc prokázala u tří zdravotních sester jihlavských sociálních služeb. Hygienici proto testují desítky jejich klientů. Testy na koronavirus absolvují i někteří zaměstnanci jihlavské nemocnice kvůli hospitalizaci pacientky, u níž se prokázal covid-19.

Jihlavský magistrát zavede od pondělí 13. července povinné nošení roušek při vstupu do budov úřadu. Přímo na magistrátu se sice nemoc covid-19 zatím neprojevila, ale nemocná je jedna spolupracovnice města. Radnice tak chystá preventivně další opatření, znovu by mohly být povinné i roušky v MHD.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na shromážděních bude nutný respirátor či chirurgická rouška

02.03.2021 14:58 Mezi výjimky ze zákazu vycházení bude nově patřit i účast na shromáždění. Vláda na dnešním zasedání…

Fámám o koronaviru věří 40 procent internetové populace v Česku

02.03.2021 14:41 Dvě pětiny lidí v Česku, kteří používají internet, považují řadu nepravdivých informací a…

Dokument k vycestování je součástí dokladů. Musí být vytištěn a fyzicky…

01.03.2021 22:04 Aktualizováno Řidiči, kteří budou od středy cestovat z jednoho okresu do druhého, se musejí policejním hlídkám…

Vláda zakázala stravování ve firemních jídelnách

01.03.2021 21:27 Stravování ve firemních jídelnách nebude možné. Vláda kvůli šíření covidu přijala opatření, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama