Na ubytovně v Prachaticích je 20 nakažených koronavirem

Na ubytovně v Prachaticích je nakaženo 20 lidí covidem-19. Původně jich bylo 13, nové pacienty potvrdily zbývající testy klientů. Většinu nemocných tvoří cizinci, řekla ČTK ředitelka jihočeské krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová. Nakažení z ubytovny pracovali v jedné prachatické společnosti, která kvůli tomu musela zastavit provoz.

Koronavirus SARS-CoV-2
doporučujeme

Podle informací ČTK se jedná o firmu Intica Systems. "Domluvili jsme se, že příští týden vyšetříme dalších 270 zaměstnanců. Vedení firmy bylo maximálně vstřícné a snažilo se nám pomáhat. Mohli jsme si prohlédnout provoz a vyhodnotili jsme to tak, že riziko provozu je tam významné. Domluvili jsme se, že celý provoz bude dekontaminován a dezinfikován a zaměstnanci budou zatím v karanténě," řekla.

Testy na koronavirus by pracovníci společnosti měli podstoupit ve středu. Důvodem je fakt, že zaměstnanci byli s nakaženými v kontaktu v pátek a pět dnů je inkubační doba. Výsledky budou znát hygienici v následujících dnech. Kotrbová dodala, že nakažení agenturní zaměstnanci z ubytovny jsou v domácí izolaci a odděleni od dalších lidí, kteří v objektu bydlí. Podle informací ČTK velká část nemocných pochází z Maďarska. "Ale mezi nakaženými jsou i zaměstnanci z ubytovny," řekla Kotrbová.

Dodala, že první případ koronaviru na prachatické ubytovně hygienici zjistili ve čtvrtek. "Ve městě žádná panika není, ale lidé volají a ptají se. Shání informace," uvedl prachatický starosta Martin Malý.

Kvůli narůstajícímu počtu koronaviru na jihu Čech zasedne v pondělí krajský krizový štáb. Kotrbová uvedla, že bude jednat formou videokonference. "Připravujeme nějaká opatření, abychom zabránili dalšímu šíření. Ale vše musíme teprve probrat na krizovém štábu," řekla Kotrbová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bohumín varuje před falešnými sbírkami pro oběti požáru

13.08.2020 15:47 Bohumínská radnice varuje před falešnými sbírkami na podporu obětí sobotního tragického požáru.…

V zámeckém parku v Žamberku havaroval při vzletu vrtulník

13.08.2020 13:08 Při vzletu dnes havaroval v zámeckém parku v Žamberku na Orlickoústecku lehký vrtulník. Patrně…

Česko premiantem ve zvládaní epidemie? Dávno to neplatí, komentátor sepsul…

13.08.2020 10:00 Česko už zřejmě nepatří mezi země, které si nejlépe poradily s epidemií koronaviru. Zatímco se…

Při požáru v domově důchodců ve Mšeně zemřel jeden člověk

13.08.2020 08:57 Jeden člověk zemřel dnes brzy ráno při požáru v domově seniorů ve Mšeně na Mělnicku. Jednu zraněnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama