Krejčířova vila jde znovu do dražby

Černošická vila uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře se do dražby vrátí v lednu. Její vyvolávací cena tentokrát bude 28 milionů korun.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Krejčířova černošická "malá" vila
doporučujeme

Informoval o tom server E15.cz. Vilu, která je v exekuci, se opakovaně nepodařilo vydražit. Poslední pokus s vyvolávací cenou 48,6 milionu korun se uskutečnil loni v říjnu. Letos v srpnu pak nemovitost poškodil rozsáhlý požár, podle odhadů vznikla škoda zhruba za 20 milionů korun.

"Po provedení prohlídky vilového komplexu po požáru je nutné konstatovat, že komplex nelze bez provedení rozsáhlé rekonstrukce užívat," píše se podle serveru v novém znaleckém posudku ostravské společnosti Kvita, Pawlita & Partneři. Znalci míní, že je po požáru potřeba rychle opravit střechu, jinak bude do domu dále zatékat a v zimě se bude rychle zhoršovat jeho stav.

Dražba odstartuje 9. ledna. Odhadní cena nemovitosti je nyní 42 milionů korun. Analytici byli ale již dříve k možnosti prodeje spíše skeptičtí. Srpnový požár navíc zhoršil stav vily, na které se podepsal i dlouholetý vandalismus. "K tomu je samozřejmě potřeba připočítat silně negativní povědomí o nemovitosti. Hlavní hodnotu zde má pozemek, který je umístěn na dobrém místě s pěkným výhledem," řekl serveru ředitel realitní kanceláře Re/Max Alfa Jan Zachystal.

Policistům Krejčíř utekl 18. června 2005 při domovní prohlídce vily, poté žil na Seychelských ostrovech. Od dubna 2007 žije v JAR, kam přicestoval ze Seychel pod falešnou identitou. Od roku 2013 je v tamním vězení. V České republice byl pravomocně odsouzen za podvody s akciemi Tepláren Otrokovice, vytunelování firmy Technology Leasing a daňový únik firmy M5 k souhrnnému trestu 10,5 roku vězení. V případu tunelování firmy Čepro ho český soud poslal za mříže na 15 let, mimo jiné za přípravu vraždy celníka. Do tohoto trestu se započítává i jeho dřívější odsouzení.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

21. srpen bude Den památky obětí invaze, Zeman zákon podepsal

13.12.2019 14:42 Česká republika si bude 21. srpen připomínat oficiálně jako Den památky obětí invaze v roce 1968 a…

Skončí ve vazbě? Soud rozhoduje o dalším osudu starosty Varnsdorfu

13.12.2019 14:12 Místostarosta Varnsdorfu Josef Hambálek (ANO) je po zadržení kvůli případu pronájmu radarů opět na…

Pomoc rodinám obětí střelce a zraněným: Češi už poslali přes 800 tisíc…

13.12.2019 12:45 Na podporu rodin obětí ostravské střelby a zraněných už lidé poslali na účet Fakultní nemocnice…

Otevřel hrudník, srdce masíroval rukou. Zpověď chirurga, který zachraňoval…

13.12.2019 11:27 Lékař Marcel Mitták z ostravské fakultní nemocnice byl jedním z lidí, kteří se snažili zachránit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama