Kynologem roku 2019 je Alena Smolíková, uspěla i v kategorii dogdancing

Kynoložkou roku 2019 se stala Alena Smolíková, mistryně Evropy v takzvaném dogdancingu, kdy psovod se psem na hudbu předvádějí předem připravenou sestavu různých cviků. V juniorské kategorii vybrala odborná porota Zoru Lehkou, mistryni světa v canicrossu. Titul nejsympatičtější kynolog, o kterém rozhodovala veřejnost, získalo družstvo Jokers. Figurantem roku se stal David Hanel. Výsledky ankety byly dnes večer vyhlášeny v pražském Meetfactory.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Psi
doporučujeme

Do síně slávy byl uveden jeden z nejznámějších českých kynologů, pětadevadesátiletý Karel Hartl, který přispěl ke šlechtění dvou českých národních plemen, chodského psa a československého vlčáka a stál u zrodu poválečné služební kynologie. Je autorem několika knih o chovu a výcviku služebních plemen.

Anketa Kynolog roku od roku 2011 oceňuje především lidi, kteří stojí za sportovními výkony svých psů. Současně jde také o ohlédnutí za uplynulou sezonou a oslavu největších úspěchů na poli české kynologie, uvedli organizátoři.

Odborná porota udělila ocenění v dalších 11 kategoriích. Například v kategorii Agility (překážkový běh) zvítězila Martina Magnoli Klimešová. V kategorii dogdancing porota vybrala Smolíkovou, v kategorii Dogfrisbee vyhrála Veronika Urbášková a ve Flyballu, kdy má tým psů překonat překážkovou trať, zvítězil tým The Rebels Hardcore.

Mondioring zahrnuje tři disciplíny: poslušnost psa, skoky a obranu, v této kategorii porota vybrala Barbaru Vilimcovou. Za Mushing - spřežení si odnesl cenu Martin Vrtěl, v kategorii Mushing - individuální sporty, kam se řadí například canicross, vyhrála Martina Štěpánková.

V kategorii Obedience (poslušnost) zvítězila Michaela Míčová, která získala první cenu i ve stejné kategorii pro juniory. V kategorii pro chovatele pastaveckých psů získal první cenu Roman Holeček. Ve sportovní kynologii vyhrál Martin Pejša a v záchranářské kategorii František Schejbal starší, velitel psovodů Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Témata: Psi | život | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

S nemocí COVID-19 zemřelo v Česku 17 lidí

30.03.2020 09:34 S nemocí COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, v Česku zemřelo 17 lidí. Mezi oběťmi…

V Česku je 2829 nakažených koronavirem, za neděli přibylo 160 případů

30.03.2020 07:50 Počet nakažených novým typem koronaviru v Česku k dnešnímu ránu stoupl na 2829. Za neděli jich…

Infekce COVID-19: Začíná test chytré karantény, mohla by nahradit plošná…

30.03.2020 07:44 Na jižní Moravě dnes začíná testování takzvané chytré karantény, která má pomoci v boji proti…

Spolumajitel Penty Dospiva získal titul JUDr. opsáním cizí práce

29.03.2020 21:30 Jeden z nejbohatších Čechů, spolumajitel skupiny Penta Investments Marek Dospiva získal v roce 2002…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama