Lázeňské hotely začínají opět otevírat, hosté se už hlásí

Po vynucené pauze se začínají znovu otvírat lázeňské hotely. V Mariánských Lázních dnes zhruba po půl roce otevřel lázeňský hotel Reitenberger Spa Medical. Otevření umožnilo rozvolnění vládních opatření proti koronaviru a podle generálního ředitele Miroslava Kubce se pokoje začnou už tento týden plnit.

Eurozpravy.cz

Hotel, který je zaměřený na pobyty samoplátců, ale i běžnou hotelovou klientelu, chtěl původně otevřít už před týdnem, nakonec ale posunul opětovné zahájení provozu na dnešek. "Už máme asi 12 příjezdů a další čekáme během týdne. Na víkend máme rezervace už na 25 pokojů," řekl ČTK Kubec. Na přelomu května a června by se hotel měl podle objednávek dostat asi na padesátiprocentní obsazenost.

Klientela hotelu se 118 pokoji v centru lázeňského města je zatím ryze česká a převážně domácí klienty očekává lázeňský hotel i v následujících měsících. I proto v kampani zacílil zejména na českou klientelu, přičemž využívá i webové stránky nebo sociální sítě. "Než vypukla pandemie, tak tu byli hodně Němci a Češi. Po prvním lockdownu jsme udělali hodně pro to, aby se klientela změnila. Oslovili jsme hodně Čechů a povedlo se. A co je příjemné, tak se začínají i vracet, už volají, aby si užili to, co si tady loni vyzkoušeli," řekl Kubec.

Dobu uzavírky využil hotel k drobným rekonstrukcím i přípravě nových balneologických služeb, například dvou speciální masáží. Hotel Reitenberger, pojmenovaný po zakladateli Mariánských Lázní, opatovi tepelského kláštera Karlu Kašparu Reitenbergerovi, nabízí na 60 procedur, zaměřených hlavně na léčbu pohybového aparátu, pooperačních stavů a podobně. V této oblasti lázním citelně chybí výpadek operací v nemocnicích, které se v posledních měsících věnovaly hlavně léčbě covidových pacientů. Na druhou stranu měsíce práce z domova a nedostatek pohybu mohou podle Kubce přispět k větší chuti hostů zajet se zotavit do lázní.

Mariánskolázeňský hotel, který patří mezi největší ve městě, přežil těžké období, kdy byl uzavřen, bez výrazné ztráty zaměstnanců, kterých v hotelu pracuje zhruba 70. Nabrat by podle generálního ředitele potřeboval jen několik nových zaměstnanců. Na to, aby hotel nemusel propouštět, využil i státní podpůrné programy.

Témata: EZ

Květnové omezení středních škol bylo nezákonné, rozhodl Nejvyšší správní…

23.06.2021 16:45 Plošné omezení středních škol prostřednictvím zákazu osobní přítomnosti studentů bylo nezákonné,…

Česká národní banka zvýšila základní úrokovou sazbu

23.06.2021 16:37 Aktualizováno Pro dnešní rozhodnutí bankovní rady ČNB zvýšit základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu…

Zahajovací ohňostroj s hudbou Pink Floyd, druhý jako pocta Morriconemu.…

22.06.2021 16:00 Už tuto sobotu 26. června bude v Brně nad hradem Špilberk odpáleno úvodní umělecké představení 24.…

V bytové nouzi může být až 61 tisíc českých domácností, ukázala analýza

22.06.2021 13:45 V provizorním bydlení, nevyhovujícím bytě či bez domova v Česku může být až 61.000 domácností. V…

Počasí: Silné bouřky zasáhly především jižní Moravu a Vysočinu. Tisíce…

22.06.2021 11:52 Aktualizováno Silné bouřky a vítr, který je doprovázel, zaměstnaly hasiče i v noci na dnešek a dnes ráno, zejména…

Potíže kvůli norovirové infekci mělo na školách v Benešově 215 lidí

21.06.2021 19:30 Zažívací potíže kvůli norovirové infekci mělo na základní škole a gymnáziu v Benešově 215 lidí. Dvě…

Čtvrtý muž zraněný při úniku jedovatých plynů v Plzni byl propuštěn z…

21.06.2021 13:48 Aktualizováno Čtvrtý muž, který byl v pátek zraněný při úniku jedovatých plynů v areálu firmy SUEZ v Plzni -…

Soud potvrdil exmanažerům Key Investments tresty odnětí svobody

21.06.2021 12:58 Bývalí členové představenstva investiční společnosti Key Investments (KI) Daniel Brzkovský a Klára…

V Teplicích zemřel muž po zákroku policistů. Příčiny se vyšetřují

21.06.2021 12:22 V Teplicích zemřel v sanitce v sobotu muž, proti kterému předtím zasahovala policie. Podle lékaře…

O horkém víkendu přibyl více než dvojnásobek požárů

21.06.2021 10:09 Hasiči vyjeli v uplynulých třech dnech, kdy v ČR panovalo vedro a sucho, k 294 požárům, což je víc…

Související:

Právě se děje