Vláda chtěla pomoci. Lázně teď čelí zlobě klientů, na které se nedostalo

Gastronomie, hotelnictví, cestovní ruch a lázeňství patří mezi nejvíce zasažené obory z hlediska epidemie koronaviru a v jejím důsledku přijatých restriktivních opatření. Nyní by se ale měla situace vrátit k normálu. Například takové lázně už hlásí téměř plnou obsazenost svých kapacit, a to zejména českou klientelou. Jedná se např. o třeboňské domy Aurora a Bertiny lázně.

Františkovy lázně
doporučujeme

"Zahraniční hosté přijíždějí velmi ojediněle z Německa, Švýcarska a Rakouska,“ sdělila webu deník.cz provozní ředitelka slatinných lázní Libuše Kotilová. "V obou domech jsou zhruba dvě třetiny pojištěnců a třetina samoplátců,“ potvrdila, že lázně skutečně hlásí naplněnost, a že se v Auroře už nachází přibližně 600 klientů, zatímco v Bertiných lázních 300.

Čtyřtisícové poukazy resortu místního rozvoje, které měly ambici podpořit lázeňská zařízení, však nakonec přinesly více škody než užitku.

"Lázně byly do konce září vyprodané a počet poukazů je limitovaný. Limit byl vyčerpán za první den. Nyní se jen velmi těžko vysvětluje klientům, že další poukazy nemůžeme uplatnit,“ Kotilová vysvětlila problém spočívající v tom, že vouchery vygenerovalo příliš moc věrných klientů. "Podobnou akci bychom uvítali spíše v zimních měsících, kdy máme problém s obsazováním,“ podotkla.

Většina hostů je tvořená Čechy

Koronakrize se podepsala také na Mariánských Lázních, jejichž hotely už jsou ale z 80 % zaplněné. I zde se jedná zejména o českou klientelu, což potvrdil i ředitel hotelové skupiny Ensana Karal Kalivoda. "Nyní jsou hotely Centrální lázně a Hvězda obsazeny ze sedmdesáti až osmdesáti procent,“ nechal se slyšet. Díky tomu se skupina také rozhodla přistoupit k otevírání dalších zařízení v následujících dnech.

Ředitel hotelu Olympia Radek Šnajdr taktéž uvedl, že má podobnou obsazenost, přičemž drtivou většinu hostů tvoří Češi, ale občas se vyskytnou i cizinci. "Němečtí klienti jsou nyní opatrní a přijíždějí na krátkodobé pobyty, podobně jako čeští hosté,“ informoval.

"Hotel v současné době navštěvují čeští turisté na dvě až tři noci a nejčastěji si rezervují wellness programy,“ dovysvětlila ředitelka hotelu Flora v Mariánských Lázních Zuzana Bugyiková.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehygienické roušky a čínské respirátory od vlády lidé vyhazují do koše

17.09.2020 22:08 Aktualizováno Trvalo to půl roku, nakonec se ale aspoň senioři dočkali hmotné pomoci od státu v podobě roušek a…

Hasiči bojují s rozsáhlým požárem opuštěného domu v Plzni

17.09.2020 21:40 Aktualizováno Hasiči z celé Plzně bojují od 19:30 s rozsáhlým požárem opuštěného areálu v Přeštické ulici…

Uzavření klubů o půlnoci bude katastrofa, míní provozovatel

17.09.2020 16:54 Nařízení o uzavření provozu o půlnoci považuje provozovatel čtyř klubů a diskoték v Liberci Martin…

Zemřel astronom Perek, jeho jméno nese největší český dalekohled

17.09.2020 13:53 Ve věku 101 let v noci na dnešek zemřel uznávaný astronom Luboš Perek, který se před lety mimo jiné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama