Letní tábor na Plzeňsku zrušen: Objevil se koronavirus, 80 dětí v karanténě

V Letinách na Plzeňsku se minulý týden objevila nákaza koronavirem na dětském táboře. Pozitivní test na covid-19 mělo jedno z dětí, které se nakazilo od rodinného příslušníka. Všechny ostatní účastníky tábora poslali hygienici do karantény, testy na koronavirus u nich nákazu ale neprokázaly. ČTK to dnes řekl pověřený ředitel plzeňské krajské hygienické stanice Michal Bartoš.

Tábor, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle něj nakažené dítě nemělo příznaky nemoci, hygienici jej takzvaně vytrasovali, když dostali z jiného kraje informace o pozitivním nálezu u jeho rodiče. Dítě bylo okamžitě izolováno a odvezeno, ostatní šli do karantény a byli testování a jsou negativní, řekl vedoucí hygienické stanice.

Vzhledem k tomu, že se koronavirus týkal jen jednoho účastníka tábora a ten byl ihned odvezen, nebylo podle Bartoše nutné přijímat žádná opatření v obci Letiny. Její starosta Jaroslav Vraný ČTK dnes řekl, že hygienici jej o uzavření tábora kvůli koronaviru neinformovali. Podle něj byl tábor na hranici obcí Letiny a Skašov.

Česká televize (ČT) uvedla, že tábor byl kvůli koronaviru u jednoho z účastníků uzavřen minulý týden. To potvrdil i ředitel hygieniků. Podle něj byl tábor s 80 dětmi a zhruba 20 dospělými uzavřen v době, kdy se blížil ke konci. Doplnil, že žádný podobný případ u dětských zotavovacích akcí v kraji hygienici nemuseli řešit.

Vláda povolila letní dětské tábory od konce června za přísných hygienických opatření proti šíření koronaviru, které stanovilo ministerstvo zdravotnictví. Tábory jsou povoleny maximálně pro 500 účastníků, u stanových táborů je limit 100 lidí. Děti by zároveň neměly podle pokynů ministerstva potkávat ve větších skupinách. Tábory musí být dostatečně vybaveny dezinfekcí, mýdlem a tekoucí vodou. Samostatné hygienické zázemí musí mít personál kuchyně a na táboře musí být vyhrazeno místo pro případnou izolaci dětí s podezřením na nákazu.

Podle odhadů České rady dětí a mládeže se letos uskuteční asi o desetinu táborů méně než před rokem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ukrajina zařadila ČR a SR do červené koronavirové zóny

05.08.2020 19:12 Aktualizováno Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví zařadilo do tzv. červené zóny s nepříznivou koronavirovou…

Výbuch v Bejrútu mohla způsobit i malá část chemikálie, říká český vědec

05.08.2020 15:21 Rozsah úterního výbuchu v libanonské metropoli Bejrútu mohla způsobit i malá část z 2750 tun…

Matka vyhodila dítě z okna a pak za ním skočila, soud jí snížil trest

05.08.2020 14:21 Aktualizováno Mladé ženě, která v Českých Budějovicích vyhodila z okna svého dvouletého syna a vyskočila za ním,…

ČOI zakázala prodej nebezpečné nabíječky baterií, hrozil úraz elektrickým…

05.08.2020 13:34 Česká obchodní inspekce (ČOI) zakázala prodej nebezpečné nabíječky baterií EMOS SMART4/N8168S. Při…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama