Malé letadlo se zřítilo poblíž dálnice D5 na Rokycansku, dva lidé jsou zraněni

Poblíž dálnice D5 ve směru na Prahu havarovalo dnes odpoledne při nouzovém přistání malé letadlo. Dva muži utrpěli zranění, jeden z nich vážná, řekla ČTK mluvčí záchranné služby Mária Svobodová a policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Podle svědků leží převrácené letadlo na střeše v zoraném poli. Sedmasedmdesátiletý pilot se zranil lehce a byl při vědomí.

Záchranáři v akci, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Záchranná služba z místa transportuje muže, ročník 1938, po kardiopulmonální resuscitaci se zajištěnými dýchacími cestami ve velmi vážném stavu," uvedla Svobodová. Muže dopravil do nemocnice vrtulník. Druhý muž z havarovaného letadla, narozený v roce 1942, utrpěl lehká zranění. Celou dobu byl při vědomí, na urgentní příjem fakultní nemocnice ho záchranáři převezli pro vážný mechanismus úrazu, dodala mluvčí.

Letadlo spadlo na úrovni čerpací stanice Shell, která je v opačném směru zhruba na 59. kilometru dálnice. Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku letecké záchranné služby. Podle svědků letadlo leží převrácené na střeše v zoraném poli.

Jiroušková doplnila, že kolem 14:25 se malé sportovní letadlo pokoušelo nouzově přistát. Při přistávacím manévru se převrátilo na kabinu. Stroj pilotoval sedmasedmdesátiletý pilot. Dechová zkouška vyloučila požití alkoholu. Případem se zabývají rokycanští kriminalisté, na místo jede soudní znalec a odborníci z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zoo Praha oslavila výročí. Otevřela Pavilon hrochů, připravuje se expozice…

28.09.2020 14:03 Znovuotevřením Pavilonu hrochů dnes Zoo Praha oslavila své 89. výročí. Kvůli epidemii koronaviru se…

Motorkáři si připomněli českého knížete Svatováclavskou jízdou

28.09.2020 13:10 Šestého ročník Svatováclavské jízdy motocyklů Prahou se dnes vzhledem k počasí a opatřením proti…

Stará Boleslav si připomněla sv. Václava, program byl kvůli koronaviru…

28.09.2020 12:00 Aktualizováno Přísná opatření kvůli koronaviru dnes provázejí Národní svatováclavskou pouť ve Staré Boleslavi u…

Nenazývejme svatého Václava kolaborantem, Čechy uchránil před germanizací,…

28.09.2020 09:00 ROZHOVOR – Jeho odkaz pošlapali nacisté i komunisté. Patrona české země svatého Václava, kterého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama