Matka dle obžaloby týrala dvojčata, dávala jim i drogy. Jedno zemřelo

Žena z Prahy dlouhodobě týrala svá dvojčata, přičemž jedno z dětí ve věku dvou let zemřelo vyhladovělé a ve velkých bolestech a druhé později skončilo v nemocnici. Tvrdí to obžaloba, kterou se začne příští týden zabývat pražský městský soud. Podle kriminalistů děti opakovaně požily pervitin a jedno z nich také kokain.

děti
doporučujeme

Za způsobení těžké újmy na zdraví jí hrozí pět až 12 let vězení.

Dvojčata se obžalované ženě narodila v dubnu roku 2016. Státní zástupce tvrdí, že matka úmyslně nedávala jednomu ze synů nejméně od července 2017 dostatek jídla a pití, "protože ho neměla ráda a nechtěla o něj pečovat". Vystavila ho tak dlouhodobému strádání. Dítě bylo podvyživené, dehydrované, mělo oslabenou imunitu, vředy v ústech a poškozené některé vnitřní orgány.

Chlapeček také podle obžaloby míval modřiny a oděrky po celém těle včetně hlavy. "Nezletilý dlouhodobě trpěl velkou bolestí a nepochybně strádal i po psychické stránce, protože obviněná o něj nejevila zájem, nepohladila ho, nemazlila se s ním, odmítala projevy jeho náklonnosti a zpravidla ho nechala v péči starších sourozenců nebo odloženého v postýlce," tvrdí státní zastupitelství. V červnu 2018 dítě zemřelo na srdeční selhání.

U druhého z dvojčat matka podle obžaloby rovněž zanedbávala péči, a to nejméně od loňského léta do října, kdy si syna převzal do péče jeho otec. "Ponechávala ho dlouhodobě v malých, špinavých, mokrých plenách, v důsledku čehož měl opakovaně výrazné opruzeniny," popsal státní zástupce, který uvedl, že dítě zažívalo mučivé útrapy. Žena chlapce nenechala očkovat a nenavštěvovala s ním zubaře ani další lékaře. Dítě mělo silně zkažené zuby a lysiny na hlavě.

Matka údajně dávala oběma chlapcům tlumící lék diazepam a také umožnila, aby v nezjištěném počtu případů užili drogy. Na začátek soudního procesu čeká ve vazební věznici.

Pražský vrchní soud tento týden poslal za týrání a vraždu batolete z Loun jeho otčíma na 22 let za mříže. Uložil mu tedy výjimečný trest. Krajský soud muže původně odsoudil k 16 letům vězení za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. Podle odvolacího soudu ale musel být obžalovaný srozuměn s tím, že chlapce může svým jednáním usmrtit, a spáchal tedy vraždu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nesezdaným párům by k setkání mohlo stačit čestné prohlášení

15.07.2020 19:28 Aktualizováno Cizincům, kteří tvoří s českým občanem nesezdaný pár, by mohlo k příjezdu do Česka stačit čestné…

Katolíci se dali na podnikání. S luxusními hotely většinou narazila

15.07.2020 18:25 Touha po rychlém a snadném výdělku se patrně nevyhýbá ani katolické církvi, která se v poslední…

Mezi horníky z OKD a příbuznými přibylo 20 lidí s covidem-19

15.07.2020 18:14 Mezi horníky Dolu ČSM-Sever a ČSM-Jih a jejich příbuznými za poslední den přibylo 20 lidí…

V Museu Kampa v centru Prahy hořelo. Jsou tam sbírky nedozírné hodnoty

15.07.2020 17:15 Aktualizováno V ulici U Sovových mlýnů na pražské Kampě zasahují hasiči, hořelo v jedné z budov v areálu Musea…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama