Matka dostala přísný trest. Dle soudu vyhodila batole z okna, pak za ním skočila

Na 17,5 roku poslal dnes českobudějovický soud do vězení mladou ženou, která podle obžaloby usmrtila v roce 2018 svého malého syna. Dítě údajně vyhodila z okna panelového domu z výšky 12 metrů. Sama pak také z okna vyskočila a utrpěla těžká zranění. Dnešní rozsudek není pravomocný. Obžalovaná se proti verdiktu odvolala, žalobce se k případnému opravnému prostředku nevyjádřil.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Žena byla doposud stíhaná na svobodě. Soud však pro ni dnes nařídil vazbu. Tragická událost se stala v listopadu 2018. Žena byla v bytě s otcem svého dítěte na českobudějovickém sídlišti Šumava. U soudu vypověděla, že si na tragickou událost nepamatuje. Chlapečkovi bylo 21 měsíců. "Je to učebnicový příklad toho, kdy nepřímé důkazy tvoří uzavřený okruh," uvedl při odůvodnění rozsudku předseda senátu Ondřej Círek.

"Dospěla jsem k tomu, že nevěřím tomu, že bych něčeho takového byla schopná. Ráda bych, aby se tato událost vysvětlila," řekla obžalovaná před soudem. Žena uvedla, že ji i dítě mohl vyhodit z okna partner. Před tragickou událostí spolu už trvale nežili. Batole bylo u svého otce a žena jej chodila navštěvovat. Obžalovaná u soudu tvrdila, že ji partner znásilnil a choval se k ní hrubě.

"Její verze nemůže obstát," uvedl žalobce Petr Žižka. Odvolával se i na posudky znalců. Například expert na biomechaniku vyloučil, že by ženu někdo z okna vyhodil. "Na těle obžalované nebyly nalezeny žádné stopy po zápasu s jinou osobou. Nedovedu si představit, že by se nebránila," řekl Círek.

Podle znalce z oboru psychiatrie Jana Tučka obžalovaná netrpí závažnou psychickou poruchou. Dodal, že výpadek paměti, o němž žena v souvislosti s tragédií hovořila, může způsobit několik faktorů. "Je to věc, která se stává, setkáváme se s ní, ale ne příliš často. Někdy dochází k ostrému ohraničení děje, který je pro osobu těžko zpracovatelný. Může to být odstranění děje, který je nepříjemný," uvedl Tuček.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do karantény šlo od začátku března 58.600 Čechů, ukazuje statistika MPSV

11.07.2020 17:04 Do karantény šlo v Česku od začátku března zhruba 58.600 lidí. Nejvíc jich bylo hned v prvním…

Koronavirus v Jihlavě: Na radnici budou roušky povinné, město zvažuje…

11.07.2020 17:03 Aktualizováno Jihlavský magistrát zavede od pondělí 13. července povinné nošení roušek při vstupu do budov úřadu.…

Pražští policisté pátrají po ženě, která trpí epilepsií

11.07.2020 15:57 Pražští policisté pátrají po třicetileté Haně Burdové, která trpí epilepsií a musí pravidelně…

Opakované testy na covid-19 ve Vodňanské drůbeži jsou negativní

11.07.2020 11:52 Opakovaně negativní test na koronavirus má 104 zaměstnanců firmy Vodňanská drůbež z holdingu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy