Matka dostala za vraždu novorozence 16 let. Zločin plánovala týden, tvrdila obžaloba

Krajský soud v Hradci Králové dnes poslal devatenáctiletou ženu za vraždu novorozence na 16 let do vězení. Hrozilo jí až 20 let nebo trest výjimečný. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně i obhájce si ponechali lhůtu na odvolání, sdělili dnes ČTK zástupci krajského soudu.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Obžalovaná své novorozené dítě usmrtila krátce po porodu loni 3. června v bytě v jedné obci na Jičínsku.

"Obžalovaná před soudem odmítla vypovídat," řekl ČTK mluvčí krajského soudu Jan Kulhánek. Žena se ve své výpovědi na policii doznala.

Mladá žena porodila dítě v bytě na WC, vraždu plánovala asi týden, vyplynulo z obžaloby. Obžalované bylo tehdy 18 let. Policie se o případu dozvěděla od lékařů, které přivolala matka obžalované.

V Královéhradeckém kraji šlo v loňském roce o první případ, který policie kvalifikovala jako vraždu. Policisté v regionu zaznamenali v roce 2019 devět vražd včetně pokusů, tedy o pět více než v roce 2018. Nejčastějším motivem byly osobní vztahy.

Druhá loňská vražda se stala v červenci v restauraci v Rychnově nad Kněžnou, kde podle kriminalistů svoji manželku zastřelil legálně drženou pistolí tehdy devětačtyřicetiletý muž. Obviněnému, který se doznal, hrozí až 18 let vězení. Krajský soud by se měl tímto případem začít zabývat 18. května.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Toaletní papír místo roušky. Na severu Čech sílí odpor vůči vládnímu…

28.09.2020 22:00 Aktualizováno Někteří obyvatelé Ústeckého kraje nenosí roušky na protest proti vládním opatřením. Na sociálních…

Odposlechy lze využít, i když byly nařízeny v jiné kauze, rozhodl Nejvyšší…

28.09.2020 20:26 Odposlechy lze užít jako platný důkaz, i když byly nasazeny kvůli jinému podezření. Podle…

Vážná nehoda na Olomoucku: Několik zraněných, jednoho museli hasiči…

28.09.2020 19:45 Aktualizováno Na silnici druhé třídy u Štěpánova u Olomouce se dnes odpoledne srazily dva osobní automobily. Na…

Hasiči už druhý den zápolí s požárem na Olomoucku, hoří halda štěpky

28.09.2020 16:02 Hasiči již druhý den likvidují požár velké haldy štěpky v Kozlově na Olomoucku. Halda materiálu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama